UnvanıAnaokulu Koordinatör Yardımcısı

Terapi EğitimleriOyun terapisi, İilişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi , Kısa Süreli Çözüm
Odaklı Terapi Eğitimi,Çocuk ve Ergenlerde Klinik Görüşme Teknikleri Eğitimi

Test EğitimleriResim Analizi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE),Bender Gestalt
Görsel Motor Algı Testi,Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,Gesell Gelişim Figürleri Testi,Porteus Labirentleri Testi,Kent EGY Testİ,Frankfurter Dikkat/ Konsantrasyon Testi,Peabody Resim Kelime Testi,Goodenough- Harris Bir İnsan Çiz Testi
Anaokulu Koordinatör Yardımcısı Aslı Soylu Kimdir?

Anaokulu koordinatör yardımcısı Aslı Soylu İstanbul’da doğdu. Lise eğitim sürecinde çocuklarla birlikte olmanın verdiği keyif ile bu alanda çocuklarla çalışmaya karar vermiştir. Üsküdar Üniversitesi’nde Psikoloji (İngilizce) lisansını sürdürdüğü süreçte farklı anaokullarında ve hastanelerde gönüllü stajyerlik yapmıştır. Çocuklarla eğitim hayatı boyunca bireysel şekilde ilgilenip onların hayatına farklı bakış açıları katmaya devam etmiştir.  Bu sırada eğitimlerini almaya devam etmiştir. Ayrıca Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde anaokulu koordinatör yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Lisans ve Yükseklisans Eğitimi

Anaokulu koordinatör yardımcısı Aslı Soylu Işık Üniversitesi’nde Psikoloji (%100 İngilizce) başladığı lisans hayatına Üsküdar Üniversitesi’nde aynı şekilde devam etmiştir. Öğrenciliği sırasında Psikoloji kulübündeki çalışmalara katılmıştır. Ayrıca Üsküdar Üniversitesi’nde kurulan Nar Masalları Derneği gönüllü üyesi olup Beyaz Ev Projesinde gönüllü olarak atölye çalışmalarına katılmaya devam etmektedir. Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji ders kapsamında Nevzat Tarhan ve Gökben Hızlı Sayar eşliğinde vizitlere katılmıştır. Bu sırada Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde gönüllü stajını tamamlayıp bu esnada burada asistanlık ve anaokulu koordinatör yardımcılığı yapmaya devam etmiştir. Lisans eğitimi sırasında Küçük Şeyler ve Mutlu Çocuk Anaokulu’nda psikolog-ebeveyn görüşmelerine dâhil olup, test uygulamalarını buralarda yapma imkânı bulmuştur. Çocuklarla çalışmaktan oldukça keyif alan Aslı Soylu çocuklarla bireysel olarak kendi alanlarında çalışmaya devam etmiştir. Ayrıca lisans hayatı devam ederken Sancaktepe Şehit Profesör Dr.İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllü stajyer olarak test uygulamalarına ve seanslara uzman eşliğinde katılarak gözlemlerini gerçekleştirdi. Bu sırada eğitimlerini tamamlamaya devam etmiştir. Sonrasında Üsküdar Üniversitesi Np Feneryolu Tıp Merkezi’nde stajına başlayarak bir dönem boyunca Doktor Klinik Psikolog Cengiz Demirsoy’un eşliğinde danışan gözlemi yapma fırsatı bulmuştur.