Medikal Masaj ve Refleksoloji

Refleksoloji uygulaması; el, ayak, yüz ve kulak bölgelerinde her bireyin kaldırabilme potansiyeline göre uygun basılarla sinir sisteminde uyarılar gerçekleştirerek organ ve uzuvları rahatlatırken; daha berrak düşünmeye dolayısıyla duygu durumumuzu dengelemeye katkı sağlamaktadır. Psikoterapi seanslarınızda daha kolay ilerlemeniz açısından oldukça değerlidir.

Bedenimizin tüm organ ve uzuvları birbirleriyle bağlantılı çalışır. Ayağın herhangi bir bölgesinde oluşan nasır dahi; adeta bir nehrin şelale öncesi girdaplarındaki kayalıklar gibi oluşan duygu blokajlarından kaynaklanabilmektedir. Düzenli seanslar; o kayalıkları minik taşlara hatta kum tanelerine dönüştürür yani hem duygusal blokajların açılımını sağlar hem de bağlı olduğu organ ve uzuvların dengeli çalışmasına yardımcı olur. Refleksoloji uygulamasının en değerli yanı ayak dışında, el, yüz ve kulak bölgelerinden de uygulanabilirliğidir ki; seanslar arası ve devamında danışanın durumuna özel kendi kendine nasıl katkı olabileceği ile ilgili önerilerde de bulunulur.

Eğer siz de medikal masaj ve refleksoloji yaşadığınızı düşünüyorsanız destek almak için yüz yüze veya whatsapp görüntülü konuşma üzerinden ücretsiz 15 dakikalık ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Neden Biz?

Danışan, toplum ve eğitim odaklı çalışmalar yürüten multidisipliner bir merkez olan Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece tarafından kuruldu.

Danışmanlık ve psikoloji faaliyetlerimizle toplumun çekirdeğini oluşturan çocuk, genç ve yetişkin bireylere, çift ve ailelere destek sunuyoruz.

Randevu talepleriniz için bizimle WhatsApp butonları üzerinden veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

👇

Nişantaşı Şubemiz

Pendik Şubemiz

Kadıköy Şubemiz

Bedenimiz zihnimizle sürekli iletişim halindedir de bizler dış etkileşimlerimiz dolayısıyla onu duyup dinlemeyi ihmal edebiliyoruz. Örneğin ayağımızın basit bir burkulması dahi; o anki bilinçaltı düşüncelerimizin bilinçli varsaydığımız halimize bir uyarısı olabiliyor. Ufak olsa dahi bir kaza veya hastalık geçiriliş sonrası; mutlaka bilgilendirmeniz ve seansları durumunuza göre yeniden planlamak önemlidir.

Çocukların zekâ, duygu ve fiziksel gelişiminde refleksoloji ve masajın çok önemli rolü vardır. Enerjilerini dengeler, uyku düzenlerine katkı sağlar. Dikkat dağınıklıkları azalır ve odaklanma süreleri artar. Hafızaları güçlenir. Yaşa ve özelliklere göre seans süresi yetişkinlerden daha kısa tutulur. Ergenliğe geçiş evresi zorlanmalarını minimuma indirger. Menstrüasyon başlama öncesi gerginlik en aza iner. Ani boy artışları gibi oluşan şikayetleri hafifletir, duruş bozukluklarının önüne geçer. Skolyoz benzeri bir sorunun başlangıç aşamasında fark edilerek; ebeveynlerin hekime yönlendirilmesi sağlanarak tedaviyi çabuklaştırır. Bedenleriyle barışık olmalarına yardımcı olur. Ebeveynlerden birinin çalışma esnasında seansta bulunması önerilir.

Masaj ve refleksoloji; yetişkinlerin de daha dinç, dingin, huzurlu olmalarına yardımcıdır. Menstrüasyon öncesi gerginlikler fark edilir oranda azalır, düzen oluşur. Dolaşım, sindirim, sinir sistemi fonksiyonları rahatlar. Panik atak, diş gıcırdatma, huzursuz bacak sendromu, uyku sorunları, öfke kontrolü gibi birçok şikâyetin yanı sıra tıbbi tedavilere ek hekimlerin önerisiyle; düzenli ve doğru masaj uygulaması ile tedavilerin başarı oranı yükselmektedir. Alerji ve cilt problemlerinin de çoğunlukla duygusal dışa vurum olduğu, iç uyuma kavuşmak üzere hem faydası olmayan düşüncelerin hem bedende biriken toksinlerin atılımını kolaylaştıran, hem beden de sıkışan duyguların oluşturduğu acı, ağrı gibi şikayetlerin giderilmesinde fayda sağlar.

Yaşlandıkça hareket kısıtlılığı zorlayıcı hale gelebilir; fiziksel egzersiz programları yanı sıra cildi nemlendirmek kadar kasların güç kaybını azaltmak, sinir sistemini canlandırmak, dolaşımı ve sindirim sistemini desteklemek ve şefkat ve sevgiyle dokunulmanın iyileştirici gücünden yararlanmak üzere; sağlık durumu da dikkate alınarak masaj ve refleksoloji uygulanmasıyla, kişinin motivasyonu artar, kendini değerli hissederek yaşam sürecini daha kaliteli sürdürmeye teşvik eder.

Her bireyin haftada bir refleksoloji veya masaj seansı alması önerilir. Hekim tedavisine destek olması için de haftada iki seans daha etkili sonuç alınmasını sağlar.

Beden, ruh, zihin bir bütündür. Herhangi bir fiziksel şikâyetin duygu durumuyla bağlantılı olduğu üzerine yapılan araştırmalar ve basılı birçok yayın bulunmaktadır. Duygusal sıkıntıların ise belli uzuv ve organlarla bağlantısı olduğu ve düzenli uzman desteği alındığında, bireyler yüksek oranda faydalanır. Psikoterapi seanslarıyla, refleksoloji ve masaj uygulamaları birleştiğinde zihinsel, duygusal, bedensel olarak tamamlanmışlığı deneyimleriz.

Dünyanın birçok yerinde rehabilitasyon sonrası uzmanı tarafından masaj önerilmesi de bedenin dolaşım, sindirim, sinir sistemlerinin sağlıklı çalışma düzenine kavuşmasını kolaylaştırarak iyileşmesine katkısı sebebiyledir.

Nişantaşı Şubemiz

Pendik Şubemiz

Kadıköy Şubemiz

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.