Psikiyatri, psikolojik ve nörolojik rahatsızlıkları tedavi eden tıp alanıdır. Psikiyatri bu tür rahatsızlıkların tanı ve tedavileriyle ilgilenir. Psikiyatrik hastalıkların tedavisinde, hastalıkların özelliklerine göre farklı yöntemler uygulanır. Doğrudan bedene uygulananlar (ilaç, elektrokonvulzif tedavi vb) olduğu gibi, insanın duygusal, düşünsel özelliklerini veya ilişkilerindeki değişkenleri hedef alan yöntemler (psikoterapi) de meslek alanı içerisinde yer alır. Bu yöntemler ancak eğitimini almış psikiyatristler tarafından uygulanabilir. 

Psikiyatristlerin tanı koyup, tedavi edeceği bazı rahatsızlıklar:

  1. Şizofreni 
  2. Depresyon
  3. Panik Bozukluklar
  4. Anksiyete
  5. Obsesif Kompulsif Bozukluk
  6. Alkol ve Madde Bağımlılığı
  7. Dissosyatif Bozukluklar
  8. Kişilik Bozukları
  9. Cinsel İşlev Bozuklukları

Yukarıda bahsedilen rahatsızlıklar ve daha fazlasını tedavi eden psikiyaristler, hastanelerde ve kliniklerde çalışırlar.

Eğer bir psikiyatristen yardım almanız gerektiğini düşünüyorsanız Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’ni arayarak 15 dakikalık ücretsiz ön görüşmeyle birlikte uzman kadromuzda bulunan deneyimli psikiyatristlerimize yönlendirilebilirsiniz.

Neden Biz?

Danışan, toplum ve eğitim odaklı çalışmalar yürüten multidisipliner bir merkez olan Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece tarafından kuruldu.

Danışmanlık ve psikoloji faaliyetlerimizle toplumun çekirdeğini oluşturan çocuk, genç ve yetişkin bireylere, çift ve ailelere destek sunuyoruz.

Randevu talepleriniz için bizimle WhatsApp butonları üzerinden veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

👇

Nişantaşı Şubemiz

Pendik Şubemiz

Kadıköy Şubemiz