UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıÇocuk-Ergen ve Aile
Terapi EğitimleriBilişsel Davranışçı Terapi(BDT) , Çözüm Odaklı Terapi
Aldığı Diğer Eğitimler:Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi
Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
Öğrenci Sorunlarına Sistematik Yaklaşım
Çocuk Testleri Uzman Eğitimi
Bağlanma Yaralarının Terapisi Uzman Eğitimi
İletişim Eğitimi ve Drama Atölyesi
Çocuk Hakları Atölyesi, Ayrımcılık Atölyesi, Toplumsal Cinsiyet Atölyesi
Cinselliği ve Rolleri ile Güçlü Erkeklik
Obsesif-Kompulsif Bozuklukta Kültürlerarası Çalışmalar ve Güncel Tedavi Yaklaşımları

Uzman Klinik Psikolog Cemre Melis Tutluoğlu Kimdir?

Lise yıllarında tanışma fırsatı bulduğu psikoloji alanında yetkin olan bir profesörün yönlendirmesi ile psikolojiye olan ilgisini fark etti. 2012 yılından bugüne dek; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda(TEGV) gönüllü eğitmen olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Lisans mezuniyetinden sonra ise yine aynı sivil toplum kuruluşunda, gönüllü olarak psikolojik danışmanlık vermektedir.

2017 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji(İngilizce) bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Uzmanımız, lisans hayatının son yılında ise Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Akabinde Üsküdar Üniversitesi’nde ‘’Çocuklarda Dijital Oyun Bağımlılığı ve Saldırganlık İlişkisi’’ projesini sunarak; Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını başarı ile tamamlamıştır.

Uzmanımız İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mahzar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, Febris Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde ve son olarak NP Beyin Hastanesi’nde zorunlu ve gönüllü olarak stajlarını tamamlamıştır.

Yüksek lisans yıllarında NP Beyin Hastanesi’nde yapmış olduğu staj esnasında, Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve bir çok psikoloji alanında yetkin olan isimlerin vizitlerine katılım sağlayarak gözlem ve değerlendirmeler yapma fırsatını yakalamıştır.

Mezuniyetleri sonrasında butik bir anaokulunda 1 yıl kadar çalışmıştır. Dünyanın ikinci büyük okul zincirine sahip olan özel bir kolejde ise 3 yıl kadar çalışmıştır. Bu esnada; çocuk ve ergen yaş grubundaki bireylerin bilişsel, duygusal ve gelişimsel ihtiyaçları doğrultusunda öğrenci ve ebeveynlerine danışmanlık vermiştir. 

Şuanda ise Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Kadıköy, Pendik ve Nişantaşı şubelerinde çocuk ve ergen danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca anaokulu koordinatörlüğü ve psikoloğu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.