Uzman Klinik Psikolog Merve Arslan

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Ardından Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına katılmıştır. “Madde Kullanım Bozukluğu Olan Bireylerde Kişilik Bozukluğu Eş Tanı Değerlendirmesi” projesini sunduktan sonra yüksek onur derecesi ile uzman klinik psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır.

Lisans eğitimi boyunca, Kavi Danışmanlık ve Balıklı Rum Hastanesi’nde staj yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimindeki stajını ise NP Beyin Hastanesi’nde tamamlamıştır.Yüksek Lisansının hemen ardından Sone Psikoloji’de Çocuk, Ergen & Yetişkin danışan görmeye başlamıştır. Bu sırada çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Merve Arslan, LÖSEV’de gönüllü çalışmalara katılmıştır. Bu kurumda iken çeşitli devlet okullarına gönüllü seminerler düzenlemiştir.

Bilişsel davranışçı terapi ekolünü benimseyen Merve Arslan, Emdr alanında da kendini geliştirmiştir. Emdr süpervizyonlarını başarı ile tamamlamıştır. Dr Christof Loose & Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Çocuk, Ergen Şema eğitimini almıştır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu alanında uygulanan Attentioner Dikkat Eğitimi’ni tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Mindfulness Bilinçli Farkındalık eğitimine katılmıştır. Aile Danışmanlığı sertifikası vardır.

Şimdi de, Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi Pendik, Kadıköy ve Nişantaşı şubelerinde ergen, yetişkin ve çift terapisi alanında danışanları görmektedir.