Uzman Klinik Psikolog Maide Şahin
UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin, Aile, Çift, Cinsel Terapi
Terapi EğitimleriKişilik Bozukluklarının Psikodinamik Yönelimli Psikoterapisi, Şema Terapi, Sistemik Çift ve Cinsel terapi, Oyun terapisi
Test EğitimleriMMPI, Bender-Gestalt, Benton Yüz Tanıma Testi, Benton Çizgi Yönünü Belirleme Testi, Stanford Binet, CATEL 2A, CATEL 3A, Standardize Minimental Test, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Draw A Person (Bir Adam Çiz), Alexander, Peabody Resim Kelime Testi, Lousisa Düss (Psikanalitik Hikâyeler Testi), Benton Görsel Bellek Testi, Good Enough-Harris (İnsan Resmi Çizme Testi), Gessell Gelişim Testi, Porteus Labirentleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi

Uzman Klinik Psikolog Maide Şahin Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Maide Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü burslu okumaya hak kazanmış ve lisansını erken bitirerek onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde pek çok öğretim görevlisinin tez, laboratuvar ve araştırma asistanlığını yapmıştır. Bu süreçte psikolojik danışmanlık merkezi, liseler ve devlet eğitim kurumlarında pek çok staj yapmıştır.

Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyonunu tamamladıktan sonra rehber öğretmen olarak görev almış, çocuk ve ergenlerle çalışma imkânı bulmuştur. Çeşitli anaokullarında, anaokulu psikoloğu olarak çalışmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde vermeye başladığı devlet kurumlarındaki kurum içi eğitim ve seminerleri vakıf okullarında devam etmiş, kurum içi düzenlenen eğitim formatını halka açık seminerler dizisi ile de desteklemiştir. Aynı zamanda, eğitim ve iş hayatı süresince akademik ve edebi metinler üzerinde çevirmenlik yapmıştır.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını yaparken, zorunlu uzmanlık stajını Tuzla Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisinde tamamlamıştır.

Uzman Klinik Psikolog Maide Şahin, bireysel psikoterapinin yanı sıra çift ve cinsel terapi de yapmaktadır. Psikodinamik psikoterapi, Dinamik yönelimli cinsel terapi ve Şema terapi ekollerini kullanmaktadır. Bu yönelimlerdeki eğitimlerini ve süpervizyonlar ile desteklemiştir.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’ndeki değerli meslektaşlarıyla birlikte terapi desteği sağlamaya devam ederken Pendik, Kadıköy ve Nişantaşı şubelerinde aktif olarak destek vermektedir.

Eğitim ve Sertifika Bilgileri

  • Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, Bilişsel Davranışçı Sistemik Çift ve Cinsel Terapi Eğitimi
  • Prof. Dr. Doğan Şahin, Kişilik Bozukluklarında Psikodinamik Terapi Yaklaşımı Eğitimi & Supervizyon.
  • Dr. Alp Karaosmanoğlu Şema Terapi Eğitimi
  • Travma Psikolojisi ve Testleri Eğitimi
  • Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı Eğitimi
  • Psiko-Pedagojik Açından Çocuk Resimlerinin Analizi Eğitimi
  • Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Boğaziçi Üniversitesi- Görme Engelliler için Kitap seslendirme

Kartal Belediyesi- Dezavantajlı Kadınlara Ücretsiz Psikoterapi Desteği