Uzman Klinik Psikolog Sezin Aday
UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıErgen ve Yetişkin Bireysel Psikoterapi
Terapi EğitimleriŞema Terapi ve Diyalektik Davranışçı Terapi
Test EğitimleriMMPI Testi, WISC-4 Zekâ Testi, MOXO d-CPT Dikkat Performans Testi, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Özgül Öğrenme Güçlükleri Yaşayan Çocuklarla Eğitimsel Çalışmaların Planlanması, Goodenough-Harris Adam Çizme Testi, Benton Görsel Bellek – Algı Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri (AGTE), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Gessell Gelişim Figürleri, Peabody Resim Kelime Testi, Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi, Luisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Porteus Labirentleri Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi

Uzman Klinik Psikolog Sezin Aday Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Sezin ADAY Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü (%100 Burslu & İngilizce) olarak kazanmış ve yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Aynı zamanda çift anadal olarak başladığı Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü (%100 burslu) yandal programı olarak bitirmiştir. 

Amerika’da University of New Orleans’ta Exchange Programı’na değişim öğrencisi olarak katılarak hem psikoloji hem de tiyatro bölümüne ilişkin müzik dersleri almıştır. Jazz Müziği’nin merkezi olan Amerika’nın New Orleans şehrinde Dr. Caroline Carson ile “Basic Respiration and Voice Training” çalışma fırsatı bulmuştur. Buradaki deneyimlerinde hem kültürel çeşitlilik anlayışını kazanmış hem de Türkiye’nin tanıtıldığı tanıtım konferansına konuşmacı olarak katılım göstermiştir.

Lisans eğitiminin ardından çocuk ve ergen gruplarla alandaki deneyimlerine devam etmiştir. Kuşadası’nda özel bir danışmanlık merkezi ve özel bir okulda çalışmalarını sürdürmüş, çocuklarla çalışmayı yetişkin dünyasını anlamanın önemli bir basamağı olarak görmüştür. Özel okulda psikolojik destek sağlamasının yanı sıra yürütülen tiyatro çalışmalarında aktif olarak öğrencilerine destek vermiştir. Danışmanlık merkezindeki çalışmalarında ebeveyn danışmanlığının yanında sanatın iyileştirici yanını referans alarak “Yaratıcı Drama Eğitmenliği”ni tamamlamış ve atölye çalışmaları yürütmüştür.

Sezin Aday yüksek lisans eğitiminde Şema Terapi ekolü çerçevesinde Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak ve Klinik Psikolog Esra Ersayan’dan süpervizyon dersleri alarak tamamlamıştır. Ayrıca Doç. Dr. Elif Çelebi’nin Diyalektik Davranışçı Terapi’nin beceri eğitimi modüllerini tamamlayarak “duygu regülasyonu, mindfulness, kişiler arası etkililik ve kriz yönetimi” becerilerini bireysel seanslarında uygulamaktadır. Almış olduğu Diyalektik Davranışçı Terapi beceri eğitiminin grup terapileri şeklinde uygulanması da mümkün olmaktadır.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Kadıköy, Pendik ve Nişantaşı şubelerinde yetişkin ve ergen danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca anaokulu psikoloğu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir.

Lisans ve Yüksek Lisans

Uzman Klinik Psikolog Sezin ADAY Yeditepe Üniversitesi Psikoloji lisans eğitiminin ardından çalışma hayatıyla deneyimlerine devam etmiştir. Sonrasında İstanbul Şehir Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Programı’nı kazanmıştır. Üniversitesinin devredilmesi sonucu Marmara Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nden “Uzman Klinik Psikolog” unvanı ile mezun olmuştur. Tez çalışmasını “Ergenlerde çocuklukta onaylamayan çevre ile bozulmuş yeme tutumu arasındaki ilişkinin incelenmesi: duygu düzenleme stratejilerinin aracı rolü.” üzerine yürütmüştür.

İş Deneyimleri

2015’te psikolog olarak meslek hayatına atılan Sezin ADAY Amerikan Kültür Koleji Söke şubesinde okul psikoloğu olarak görev yapmış ve ardından Padavana Psikoloji Eğitim & Danışmanlık Hizmetleri’nde hizmet vermiştir.

Yüksek Lisans eğitimi süresince İstanbul Şehir Üniversitesi PADEM Merkezi’nde süpervizyon altında danışanlarını görmüştür. Fransız Lape Hastanesi ve Medical Park Hastanesi olmak üzere iki ayrı hastanede klinik psikoloji staj ve eğitimlerini gerçekleştirmiştir.

Hayal Dünyası Anaokulu’nda anaokulu psikoloğu olarak çalışmıştır. Aynı süre içerisinde özel bir danışmanlık merkezinde danışanlarını kabul ederek yüz yüze ve online psikoterapi sağlamaya devam etmiştir. Çalışma hayatına ise Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Kadıköy, Pendik ve Nişantaşı şubelerinde devam etmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

KORDEP (Korona virüs enfeksiyonu online ruhsal destek programı)‘in tüm eğitim programa katlım göstererek triaj kısmındaki çalışmalara destek olmuştur. Ayrıca yaşanan İzmir depremi ile ilgili Türk Psikologlar Derneği’nin yürüttüğü gönüllülük esaslı çalışmalarda yer almış birçok kişiyle triaj görüşmesi yaparak ilk basamak müdahalesini gerçekleştirmiştir.