Program Kazanımları

Yetişkin Odaklı Staj Programı’na kabulü gerçekleşen stajyerler, 

  • DDM Akademi Terapi Eğitimleri kapsamında “Klinik İlk Görüşme Becerileri ve Etik” ve ”Çözüm Odaklı  Terapi – Teori ve Teknikler” eğitimlerine katılmaya hak kazanırlar. 
  • DDM Akademi Test Eğitimleri kapsamında “Yetişkin Objektif Testler” ve “Yetişkin Projektif Testler”  eğitimlerine ve süpervizyonuna katılmaya hak kazanırlar. 
  • DDM Akademi Atölye Çalışmaları’ndan seçtiği 1 atölyeye ücretsiz katılma hakkı kazanırlar.
  • Tüm katıldıkları eğitimler için ücretsiz belge alma hakkı kazanırlar.
  • Program sonunda Referans mektubu yazılacaktır.
  • Program sonunda Staj belgesi alma hakkı kazanırlar.

Yetişkin odaklı staj programı, yetişkin odaklı hizmet vermek isteyen PSİKOLOJİ-PDR lisans, yüksek lisans, doktora mezunları veya öğrencilerine yöneliktir. Tüm katılımcılar DDM Akademi’de bir dönem staj yapma imkanına sahip olabileceklerdir.

Program Amacı

Yetişkin ruh sağlığı alanında çalışan ya da çalışmak isteyen öğrencilerimizin; DDM Akademi bünyesinde çeşitli atölyeler, terapi ve test eğitimleri alarak beceri ve uzmanlıklarını geliştirirken aynı zamanda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde staj yaparak deneyim kazanmalarını amaçlıyoruz.

Staj imkânıyla danışmanlık merkezine dair tecrübe sahibi olmalarını desteklemek, eğitimler hakkında sahip oldukları bilgileri zenginleştirerek uygulamaya dökme noktasında pratik kazandırma imkânı sağlamaktayız.

Katılım Koşulları

Yetişkin Odaklı Staj Programı’na psikoloji bölümü lisans mezunları alınacaktır. Lisans eğitimi farklı olan katılımcılar Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamış olmaları şartıyla programa katılabilirler.

Yetişkin Odaklı Staj Programı Ücreti: 2500 TL + KDV

Yetişkin Odaklı Staj Programı Kazanımları

1- Terapi Eğitimi

Klinik Görüşme Becerileri ve Etik Eğitimi 

İlk seans yapılandırması ve görüşme tekniklerinin uygulamalı olarak öğrenilmesi hedeflenmiştir.

Çözüm Odaklı Terapi Teori ve Teknikleri Eğitimi 

Çözüm odaklı terapinin yaklaşımıyla birlikte temel ilkeleri ve müdahale teknikleri öğretilir. Bu yaklaşımın vakalarda nasıl uygulanacağı hakkında katılımcılara bilgi verilecektir.

2- Test Eğitimi

Yetişkin Objektif Testleri Eğitimi 

MMPI, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Klinik Ölçekler ve envanterleri içeren bir eğitimdir.

Yetişkin Projektif Testleri Eğitimi 

TAT ve Beier Cümle Tamamlama testlerini içeren bir eğitimdir. 

Ayrıca DDM Akademi Atölye Çalışmaları’ndan seçilen 1 atölyeye katılma hakkı kazanırlar.

*DDM Akademi, mücbir sebepler veya katılımcının etik ihlalleri tespit edilmesi durumunda staj programını iptal etme hakkına sahiptir. Stajın iptal edildiği tarihten sonra katılımcılara katılamadığı eğitimlerin ücretleri iade edilir. 

Staj Sonunda Alınacak Belgeler

  • Staj Katılım Sertifikası
  • Terapi ve test eğitimleri uygulayıcı sertifikası 
  • Atölye katılım belgesi

Program sonunda talep edilmesi durumunda referans mektubu yazılabilir.

Başvuru için;

*DDM Akademi, hiçbir neden belirtmeksizin staj programını iptal etme hakkına sahiptir. Stajın iptal edildiği tarihten sonra katılımcılara katılamadığı eğitimlerin ücretleri iade edilir. DDM Akademi, staj programının iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı hiçbir zarardan sorumlu değildir.

DDM Akademi Eğitim Programı’ndaki diğer eğitimlerimizden haberdar olmak için https://dunyadanismanlikmerkezi.com/ddm-akademi/ linkine tıklayarak internet sitemize erişim sağlayabilirsiniz.

Eğitim, atölye ve staj duyurularımıza yer verdiğimiz “DDM Akademi Psikoloji Eğitimleri” mail grubuna üye olmak için: 

https://groups.google.com/g/ddmakademi

Whatsapp grubumuza üye olmak için;

https://chat.whatsapp.com/F2jpataopyH1XUJJJBXTaO

Instagram’dan bizi takip edebilirsiniz:

https://instagram.com/ddm_akademi?igshid=1071yjlsfwm5y

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.