Program Kazanımları

Çocuk Odaklı Staj Programı’na kabulü gerçekleşen stajyerler, 

 • DDM Akademi Terapi Eğitimleri kapsamında “Çocuklarla Klinik İlk Görüşme Becerileri” ve “Oyun Terapisi Eğitimi”  eğitimlerine ve süpervizyonuna katılmaya hak kazanırlar. 
 • DDM Akademi Test Eğitimleri kapsamında “Çocuk Objektif Testler” ve “Çocuk Projektif Testler”  eğitimlerine ve süpervizyonuna katılmaya hak kazanırlar. 
 • DDM Akademi Atölye Çalışmaları’ndan seçtiği bir atölyeye katılma hakkı kazanırlar.
 • Tüm katıldıkları eğitimler için belge alma hakkı kazanırlar.
 • Program sonunda Referans mektubu yazılacaktır.
 • Program sonunda Staj belgesi alma hakkı kazanırlar.

Çocuk odaklı hizmet vermek isteyen PSİKOLOJİ-PDR lisans, yüksek lisans, doktora mezunları veya öğrencilerine yöneliktir. Tüm katılımcılar DDM Akademi’de bir dönem staj yapma imkânına sahip olabileceklerdir.

Programın Amacı

Çocuk ruh sağlığı alanında çalışan ya da çalışmak isteyen öğrencilerimizin; DDM Akademi bünyesinde çeşitli atölyeler, terapi ve test eğitimleri alarak beceri ve uzmanlıklarını geliştirirken aynı zamanda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde 20 iş günü staj yaparak deneyim kazanmalarını amaçlıyoruz.

Staj imkânıyla danışmanlık merkezine dair tecrübe sahibi olmalarını desteklemek, eğitimler hakkında sahip oldukları bilgileri zenginleştirerek uygulamaya dökme noktasında pratik kazandırma imkânı sağlamaktayız.

Katılım Koşulları

Çocuk Odaklı Staj Programı’na psikoloji bölümü lisans mezunları alınacaktır. Lisans eğitimi farklı olan katılımcılar Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamış olmaları şartıyla programa katılabilirler.

Çocuk Odaklı Staj Programı Ücreti: 2500 TL + KDV

Çocuk Odaklı Staj Programı Kazanımları

Terapi Eğitimleri

1-Oyun Terapisi

Oyun Terapisi Eğitimi katılımcıları, 3 modül olmak üzere, toplamda 45 saat eğitim görürler.  Eğitim amacımız, öğrencilerin terapistlik becerilerinin üzerinden geçerek oyun terapistleri yetiştirmektir. 

2-Çocuklarla Klinik İlk Görüşme Becerileri ve Etik 

Katılımcıların, çocuk ile güvene dayalı ilişki kurma, aile ile iş birliği kurma, sınırların belirlenmesi gibi temel kazanımları edinmeleri amaçlanır. Ebeveynlerden veya bakım veren kişilerden nasıl detaylı anamnez alınacağı hakkında bilgi sahibi olurlar. 

Test Eğitimleri

1-Çocuk Objektif Testler

Katılımcılar, çocukların dikkat, gelişim ve görsel algı gibi bilişsel değerlendirmelerini kapsayan objektif değerlendirme testlerine dair teorik bilgi ve uygulama becerisi kazanırlar. 

2-Çocuk Projektif Testler

Katılımcılar projektif testlere dair teorik bilgi ve uygulama becerisi kazanırlar.

Ayrıca DDM Akademi Atölye Çalışmaları’ndan seçilen 1 atölyeye katılma hakkı kazanırlar.

Katılım Koşulları

PSİKOLOJİ-PDR lisans, yüksek lisans, doktora mezunları veya öğrencileri katılabilir.  Lisans eğitimi farklı olan katılımcılar Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamış olmaları şartıyla programa katılabilirler.

Staj Sonunda Alınacak Belgeler

 • Staj Katılım Sertifikası
 • Terapi ve test eğitimleri uygulayıcı sertifikası 
 • Atölye katılım belgesi

Program sonunda talep edilmesi durumunda referans mektubu yazılabilir.

Başvuru için;

 • [email protected] adresine özgeçmişinizi mail olarak gönderebilir veya 
 • 05332671843 numarayı arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

*DDM Akademi, hiçbir neden belirtmeksizin staj programını iptal etme hakkına sahiptir. Stajın iptal edildiği tarihten sonra katılımcılara katılamadığı eğitimlerin ücretleri iade edilir. DDM Akademi, staj programının iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı hiçbir zarardan sorumlu değildir.

DDM Akademi Eğitim Programı’ndaki diğer eğitimlerimizden haberdar olmak için https://dunyadanismanlikmerkezi.com/ddm-akademi/ linkine tıklayarak sayfamıza erişim sağlayabilirsiniz.

Eğitim, atölye ve staj duyurularımıza yer verdiğimiz “DDM Akademi Psikoloji Eğitimleri” mail grubuna üye olmak için: 

https://groups.google.com/g/ddmakademi

Whatsapp grubumuza üye olmak için;

https://chat.whatsapp.com/F2jpataopyH1XUJJJBXTaO

Instagram’dan bizi takip edebilirsiniz:

https://instagram.com/ddm_akademi?igshid=1071yjlsfwm5y

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.