Kurucumuz Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece’nin Katıldığı Programlar 👇

Kurucumuz Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem ECE, BBN Türk’te Haftasonu Günlüğü’nde Dilek Olgun’un konuğu oldu. Teknoloji bağımlılığı ve çocuklara sınır koyma, ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişkiler, çocuklarda sosyal medya kullanımı gibi konularda faydalı bir yayın gerçekleştirdiler.

Kurucumuz Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem ECE Cem Tv’de Dilek Çınar’ın konuğuydu.

Fundem Ece ve Dilek Hanım Cem TV’de çocuklar ve psikoloji hakkında konuştular. Tam da karneler alınmışken, aileler “Sömestrda ne yapacağız?” diye düşünürken kurucumuz Fundem Ece bu konu ile ilgili önerilerini paylaştı. Umarız herkes için faydalı ve keyifli olur.

Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece, Haberler.com stüdyosunda MelisYaşar’ın konuğu oldu. Sosyal medyayla birlikte ilişkilerin hızlı tüketilmesi hakkında değerlendirme ve öneride bulunan Ece, yeni bir ilişki türü olan ‘Situationship’in gençler arasında yaygın bir ilişki türü olduğunun altını çizdi.

qblok

https://blog.quicksigorta.com/yasam/bilmek-bizi-ne-kadar-degistirir-2568

Descartes’ın ünlü sözü “Düşünüyorum, öyleyse varım” bize var oluşumuzu zihnimizle algılayabileceğimizi anlatıyor. Peki bu yeterli mi? Bilgilenmek değişim ve dönüşüm için tek başına ne vadediyor? Duygulara bilgi yoluyla ulaşabilir miyiz? Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Fundem Ece, QBLOK röportajında bu soruların peşinden giderek gerçek anlamda değişim ve dönüşümün nasıl gerçekleşebileceğini cevapladı.

Kurucumuz Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece, Hürriyet Pazar’da “Estetik bağımlılık yapar mı?” konusu hakkında “Bir kez estetik yaptıran her zaman yaptırmak ister mi?” sorusundan yola çıkarak arka arkaya işlem yaptıranlar hakkında konuştu. Estetik uzmanları gözlemlerini, psikoterapist Fundem Ece bağımlılık söz konusu olduğunda yapılması gerekenleri anlattı.

https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hurriyet-pazar/estetik-bagimlilik-yapar-mi-surami-da-doldurtayim-bu-son-42200264

Kurucumuz Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem ECE, Woman TV’de Didar Üstün’ün sunduğu ”Bebeğimi Büyütürken” isimli programa konuk olarak ”Bebeklerde Güvenli Bağlanma İçin Ne Yapılmalı?”, ”Bebeklerde Güvenli Bağlanmanın Sırrı”, ”Çocuklarda Aile İçi İletişimin Önemi” gibi konularda faydalı bilgiler verdi.

“Bugünün özgüvenli genç kızları, yarının güçlü kadınları”
Genç kızların kendi değerlerinin ve kapasitelerinin farkında olması, hayatlarında özgüvenle ilerleyebilmeleri çok önemli. Watsons, Veet ve Koruncuk Vakfı’nın gerçekleştirdiği bu projede eğitimler veren Fundem ECE, hem genç kızlara destek oluyor, hem de onların kendilerini keşfetmelerine destek oluyor.

https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/anti-prenses-siniflari/

Uzman Klinik Psikolog Fundem ECE, #AntiPrenses projesi kapsamında 5 farklı özgüven atölyesi eğitimi verecek. Eğitimler “Kendimi her halimle seviyorum”, “Kendimi filtresizce seviyorum (Sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)”,“Hayır diyebilmek=Sınır koyabilmek”, “Seçimlerim bana ait, tüm sorumluluğunu taşıyabiliyorum” ve “Kusursuz değilim ama benden bir tane daha yok” başlıklarıyla tamamlanacak.

Uzman Klinik Psikolog Fundem ECE, Veet tarafından Watsons işbirliğiyle hayata geçirilen #AntiPrenses projesi kapsamında, Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen genç kızlar için ‘’Özgüven Atlöyeleri’’ dersleri verecek. İstanbul’da başlayan eğitimler, 5 hafta boyunca devam edecek.

Kadınları hayatları boyunca özgüvenle ilerleyebilmeleri için desteklemeyi amaç edinen Veet, bu yolda ilk adımı 2019 yılında başlattığı #AntiPrenses kampanyasıyla atmıştı. Projenin bir sonraki adımı ile genç kızların hayatında daha kalıcı bir iz bırakabilmek adına ‘’Anti-prenses Sınıfları’nda’’ Uzman Klinik Psikolog Fundem ECE tarafından verilen özgüven eğitimleri başladı.

Milliyet “Okula Dönüş” yazı dizisi kapsamında Uzm. Psikolog Begüm Altunel okulla ilk defa tanışacak miniklerimizin ebeveynleri için en çok merak edilen soruları cevapladı.

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf için en ideal okula başlama yaşı nedir?
Erken ya da geç başlamanın ne gibi olumsuz yanları vardır?
Aynı yaştaki çocuklar aynı seviyede midir?
Çocuğun okula hazır olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?
Kalan bir haftada okula hazırlık için neler yapılmalı?
Ebeveyn bağımlılığı nedir?Çocuğun okula gitmek istememesinde, ebeveynlerin etkisi var mı?

Okul dönemi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bize yazın uzmanlar sizin için cevaplasın!

Milliyet “Okula Dönüş” yazı dizisi 24 Ağustos – 14 Eylül tarihleri arasında her gün Milliyet Gazetesi’nde!

https://www.milliyet.com.tr/amp/gundem/okullar-aciliyor-ilk-tanisma-nasil-olmali-6812130

https://www.instagram.com/tv/ChpMlS5jP-3/?igshid=NGIzOGRhOTI%3D

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi kurucusu, Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece Hürriyet Pazar’da dostlukların sağlıklı bir evlilik için kıymetli olduğundan bahsediyor. “Evlilik dostlukların sonu olmak zorunda değil” diyor ve devam ediyor: “Sağlıklı bir evlilikte zaten partnerlerin dostlukları zedelenmez; taraflar bu ilişkilere uyum sağlar. Maalesef bireysel alan yaratmayan, sürekli iç içe olunan bir ilişki hem aşkı hem de dostlukları tüketebiliyor. Oysa o dostlukların devam etmesi evlilik ilişkisinin sağlığı açısından da çok önemli. Bazıları evliliğe çok büyük anlam yükleyip beklentiler içine giriyor ve dostluk ilişkilerini geride bırakıyor. Ama öte yandan dostluğun evlilikten daha önemli olduğunu düşünenlerin sayısı da artıyor.”

Ayşe Arman “Yataş Uyku Kurulu üyelerinden Klinik Psikolog/ Psikoterapist Fundem Ece’mi yakalayınca, gençler ve çocuklardaki uyku sorunu konusunda soru yağmuruna tuttum.”

Uzman klinik psikolog Fundem Ece’nin mutlidisipliner yaklaşımla kurduğu Dünya danışmanlık ve psikoloji merkezi, bugüne dek binin üzerinde danışana hizmet verirken gönüllük projeleri sayesinde binlerce bireye ulaştı.

Uzman Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece, Show TV’de yayınlanan Ece Ebru Akel ve Murat Güloğlu ile Bu Sabah Programına katıldı. 56. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz.

Danışanlarımızı, psikolojik destek veya psikolojik danışmanlık hizmeti almadan önce ilgili klinik psikoloğun yetkinliklerini veya psikolojik danışmanlık merkezinin faaliyetlerini mutlaka incelemesini tavsiye ediyoruz.