Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi olarak multidisipliner çalışmayı önemsediğimizden uzman klinik psikologlar, psikiyatristler, dil ve konuşma terapistleri, beslenme ve diyet uzmanları ve medikal masaj uzmanlarından oluşan ekibimiz ile kurulduğumuz günden bu yana birçok danışana, kurumlara, anaokullarına bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra, alana yetkin psikologlar yetiştirmeyi önemsiyoruz. Alanda psikolog istihdam etmenin bilinciyle çıktığımız bu yolda, gelecekte meslektaşımız olacak öğrencilere kurumumuz bünyesinde gönüllü staj imkânı sağlamaktayız. Mesleğimizin etik kuralları çerçevesinde kısıtlı olan staj imkanlarının bilincinde olan bir kurum olarak, stajyerlerimizin en çok verim alabileceği şekilde zengin bir gönüllü staj programı düzenledik. Kurumumuzda ‘Staj Koordinatörü’ olarak görev alan bir psikoloğumuz bulunmakta ve stajyerlerimize bu yolculuklarında destek sağlamaktadır.

Gönüllü Staja Nasıl Başvurabilirim?

Eğer sen de Psikoloji ve PDR öğrencisiysen ve bir klinikte staj yapmak istiyorsan CV’ni ve not ortalamanı WhatsApp’tan Pendik veya Kadıköy şubemize iletmen yeterli olacaktır. Başvurular staj koordinatörümüz tarafından değerlendirildikten sonra uygun görülen öğrenciler en yakın zamanda bir sözlü mülakata davet edilecektir. Sözlü mülakatta da başarılı olan öğrenciler uygunluk oluştuğu en kısa zamanda staja başlamaktadırlar.

Gönüllü Stajda Neler Yapılmaktadır?

Staj süresi 20 iş günüdür ve stajyerlerin saat 10:00-20:30 arasında kurumda bulunması beklenmektedir. Kurum uygunluğuna göre haftada minimum 1 maksimum 3 gün olacak şekilde ayarlama yapılmaktadır.

Stajyerlerimizin gelişimini desteklemek amacıyla staj süresi boyunca 5 tane makale yazmalarını beklenmektedir. Öncesinde yapacağınız araştırmalar ise sizin literatür tarama becerinizin gelişmesine destek sağlayacaktır. Makale yazım sürecinde birlikte ilerlemekte ve gerekli noktalarda destek sağlamaktayız. Yazılan makaleleri ise sizin isminiz ile sitemizde yayınlanmaktadır.

Her bir stajyerimize bir uzman atanmakta ve staj süresi boyunca atanan uzmanla 3 tane video çekmesi beklenmektedir. Konular staj koordinatörünün yönlendirmesi veya uzmanla birlikte kararlaştırılmaktadır.

Her psikoloji öğrencisinin ‘’Gönüllülük’’ kavramının ne demek olduğunu bilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple, staja devam ederken, psikoloji ile alakalı olan bir sosyal sorumluluk projesi geliştirmeniz için size bir ortam sağlanmaktadır. Bu projeyi gerçekleştirdiğinize yönelik somut bir çıktı oluşturmanız gerekmektedir.

Ayda bir kez stajyer toplantısı düzenlemekteyiz. Bu toplantıda her bir stajyerimizin belirli konularda sunum yapmasını beklemekteyiz. Sunum hazırlama ve sunum yapma becerinizin gelişmesi için size bir fırsat sunulmakta ve staj koordinatörümüz tarafından gerekli dönüşler verilmektedir.

Staj sürecinde başarılı olan stajyerlerimize ise, ekibimiz psikologlarının haftada belirli günler çalıştıkları anaokullarında uzmanımızın yanında staj imkânı sağlanmaktadır.

Stajlarımızda da etik değerleri göz önünde bulundurmamız sebebiyle, seanslara girilmesi ve bilgi edinilmesi gibi bir imkân sağlanmamaktadır. Ancak klinik ortamında bulunma bu işleyişe hâkim olmak alanında yıllardır çalışan uzmanlarla aynı ortamda bulunmak bu işleyişe hâkim olmak alanında yıllardır çalışan uzmanlarla aynı ortamda bulunma imkânı sunması siz değerli stajyerlerimiz için önemli bir fırsattır.

Tüm görevleri başarıyla yerine getiren stajyerlerimize staj bitiminde ‘’Staj Katılım Sertifikası’’ verilmektedir. Ayrıca stajyerlerimiz bu belge ile CV’lerine stajı tamamladıklarını eklemektedirler.

Mesleğinde başarılı konumlara gelmek isteyen, hedefleri doğrultusunda özverili çalışan geleceğimizin tüm meslektaşlarını aramızda görmekten ve gelişimlerine katkıda bulunmaktan mutluluk duymaktayız.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.