CODA & Psikolog Seda Ağralı
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, İşitme Engelli Bireyler
Terapi EğitimleriOyun Terapisi, Evlilik-Çift ve Cinsel Terapi Eğitimi (Süpervizyon süreci)
Test EğitimleriAGTE (Ankara Gelişim Envanteri), CAT, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Bordon Dikkat Testi, Beier Cümle Tamamlama, Gesell Gelişim Testi, Louisa Duss Hikaye Tamamlama Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Frostig Görsel Algı ve Dikkat Testi, Koppit Bir İnsan Çiz Testi, Porteus Labirenti, Benton Görsel Algı ve İdrak Testi,  Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Diğer: MEB Türk İşaret Dili Eğitmen&Tercümanlık Sertifikası
Hizmet BölgeleriPendik Psikolog Kadıköy Psikolog Nişantaşı Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Psikolog Seda Ağralı Kimdir?

Psikolog Seda Ağralı, İstanbul Üsküdar’da doğmuştur. CODA (Child Of Deaf Adults) olan Seda Ağralı, lise yıllarında işitme engelli bireylerin psikolojilerine yönelik  çalışmalar yapma isteğiyle psikoloji bölümünü kazanmış ve Nişantaşı Üniversitesi’nden (%75 burs) mezun olmuştur. Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde “Engelsiz Psikoterapi” projesiyle işitme engellilere yönelik işaret diliyle terapi projesini geliştirmiştir ve bu alanda aktif olarak çalışmaktadır. Mezunu olduğu Nişantaşı Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak bir dönem İşaret Dili eğitimi vermiştir. Şu anda DDM Akademi bünyesinde,farklı derneklerde ve sosyal sorumluluk proje kapsamında Yeditepe Üniversitesinde dersler vermektedir.

Lisans ve Yüksek Eğitimi

Psikolog Seda Ağralı, Lisans eğitimi sırasında, akademik hedefleri olan bir öğrenci olmuş olup, üniversite hayatının ikinci yılında Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde stajını yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir dönem staj yapan Ağralı’nın, hasta gözlemlerinde bulunma fırsatı olmuştur. MMPI test uygulama, raporlama, hasta takip gibi çalışmalar yapmıştır. Bitirme ödevi “Yetişkinlerde Covid-19 Kaygısı ve OKB İlişlisi” makalesi olup başarılı bir şekilde üniversite hayatını tamamlamıştır.Aktif olarak Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde projesini geliştirmektedir. Sağlık psikolojisi ve klinik alanda kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Okul hayatı boyunca sosyal bir öğrenci olan Seda Ağralı, farklı kurumlarda sosyal sorumluluk projesi kapsamında işaret dili dersleri vermektedir. Farklı meslek gruplarında yönelik mesleki işaret dilini öğreterek toplumda farklı meslek gruplarında işaret dili bilme oranını artırmayı hedeflemektedir.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.