UnvanıUzman Psikolog- Psikoterapist Eylem Onat
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin, Çift ve Aile Terapisi
Terapi EğitimleriÇocuk – Ergen Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Aile Danışmanlığı, Narrative Terapi, Travma Terapisi
Test EğitimleriÇocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi, Draw A Person (Bir Adam Çiz), Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi (A-B Form).
Hizmet BölgleleriOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Eylem Onat kimdir?

Psikolog Eylem Onat Akdeniz Üniversitesi’nde okuduğu hemşirelik bölümünü bırakıp hayali olan psikoloji bölümüne hazırlanmış ve Gedik Üniversitesi’nde tam burslu psikoloji bölümünü kazanmıştır. Lisans sürecinde Tarlabaşı Toplum Merkezi başta olmak üzere çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’nda gönüllü olarak çalışmalarını yürütmüştür. Üyesi olduğu ve gönüllü eğitmen-psikolog olarak yer edindiği Travma Odaklı Psikososyal Destek Ekibi’nde yaklaşık 250 saat travma eğitimini tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından Prof.Dr. Serap Özer tarafından verilen Çocuk ve Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimiyle birlikte çocuk ve ergenlerle çalışmaya başlamıştır. Biruni Üniversitesi’nde 450 saatlik Aile Danışmanlığı programını ve İzmir Psikoloji Enstitüsü tarafından verilen Şema Terapi Eğitim süreçlerini süpervizyon dahil olmak üzere başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca yetişkin ve ergenlerle travma konusunda çalışmaktadır.

Yaklaşık 3 yıldır Dinamik ekol ile kendi terapi sürecinden geçmektedir.

Psikolog olmanın yanı sıra eğitmenlik konusunda da kendini geliştiren Eylem Onat eğitmenlik eğitimlerini tamamlamış ve birçok kuruma travma kapsamında eğitimler vermiştir. Bununla birlikte Habitat Derneği, TOBB ve Coca Cola iş birliğiyle oluşan Kız Kardeşim Projesinin eğitmenidir.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Caddebostan şubesinde ergen, yetişkin, çift ve ailelere psikoterapi hizmeti vermekte ve aynı şubenin koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi

Psikolog Eylem Onat İstanbul Gedik Üniversitesi’nde Lisans öğrenimini tam burslu tamamlamış ve onur derecesiyle mezun olmuştur. Medeniyet Üniversitesi Aile Danışmanlığı yüksek lisans sürecindedir.

İş Deneyimleri

Travma Odaklı Psikososyal Destek Ekibi’nde psikolog ve eğitmen olarak çalışmıştır. Birçok kurumda eğitmen olarak çalışmalarını yürütmüştür.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde dezavantajlı gruptaki çocuklar ve ailelere yönelik psikososyal destek sağlamıştır. Kadınların çalışma hayatlarında kalkınmalarını sağlamak amacıyla oluşan Kız Kardeşim Projesinin eğitmenidir. Liseler arası sınav kaygısına yönelik danışan- danışman projesinde psikolog olarak görev almıştır.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.