Dil ve Konuşma Terapisti Sena Topçuoğlu
ÜnvanıDil ve Konuşma Terapisti
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin
Hizmet BölgeleriNişantaşı PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Dil ve Konuşma Terapisti Sena Topçuoğlu kimdir?

Dil ve konuşma terapisti Sena Topçuoğlu Sakarya’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. İnsanlar ile iletişimi kuvvetli, empati yeteneği yüksek ve insanların hayatlarında olumlu gelişmelere katkıda bulunmayı seven bir kişi olduğu için bu mesleği kendine yakın hissedip tercih etmiştir. Terapilerini danışanlarının bireysel farklılıklarına saygı duyup bu farklılıkları göz önünde bulundurarak terapi plan ve programını hazırlamaktadır. Çalıştığı danışanlarını kapsamlı değerlendirmekte; ihtiyaç halinde diğer meslek gruplarındaki uzmanlar ile iş birliği yaparak terapilerini sürdürmektedir. Bu iş birliğinin terapi hedeflerine ulaşılmasında önemli olduğunu vurgulamaktadır. Aile ve terapist iş birliğinin terapilerin temel taşı olduğu görüşündedir. Mesleğini güler yüzle, severek ve sistemli bir şekilde çalışarak devam ettirmektedir. Şu anda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkez’inde Nişantaşı şubesinde danışanları ile terapilerine devam etmektedir.

Lisans Eğitimi

Dil ve Konuşma Terapisti Sena Topçuoğlu Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi lisans bölümünü tamamladı. Lisans eğitimi ve mesleki hayatı boyunca çeşitli seminer, kongre ve terapi eğitim programlarına katılarak kendini sürekli geliştirmeyi hedeflemekte ve yenilikleri takip edip bu bilgileri, uygulamaları terapilerine de dahil etmektedir. Lisans tezi makale haline gelmiş ve dergide yayınlanmıştır; akademik alanda da çalışmalar yürütmektedir.Lisans eğitimi boyunca çeşitli klinik, rehabilitasyon merkezleri, anaokullarında gönüllü ve zorunlu stajlar yapmıştır. Üsküdar Üniversitesi Konuşma Bozuklukları Merkezi (ÜSESKOM)’da, NP Beyin Hastanesi ve Medipol Mega Hastanesi’nde gözlem ve uygulamalar yapmıştır. Stajlarda ve gözlemlerde edindiği deneyimleri şuan da seanslarında yol göstericisi olmuştur.

İş Deneyimi

Dil ve konuşma terapisti Sena Topçuoğlu lisans eğitimi boyunca gözlem ve stajlarını aktif bir şekilde yapıp kendini geliştirerek devam etti. Mezun olduktan sonra özel eğitim rehabilitasyon merkezinde çocuk, ergen ve yetişkin danışanlar ile çalışmaya başlamıştır. Online ve yüz yüze seanslar yapmaktadır. Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkez’inde çocuk, ergen ve yetişkin danışanlar ile terapilerine devam etmektedir.

Çalışma Alanları

  • Konuşma Sesi Bozuklukları( Artikülasyon ve Fonolojik Bozukluklar)
  • Akıcılık Bozuklukları (Çocuk-Ergen-Yetişkin)
  • Edinilmiş Dil Bozuklukları (Afazi)
  • Selektif Mutizm
  • Gecikmiş Dil/Gelişimsel Dil Bozuklukları
  • Otizm Spektrum Bozukluğu
  • Dudak Damak Yarıkları
  • Sendroma Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları
  • Motor Konuşma Bozuklukları( Dizatri ve Konuşma Apraksisi)
  • Özgül Öğrenme Güçlüğü

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.