UnvanıPsikolog
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin, Çift ve Aile Terapisi
Terapi EğitimleriOyun Terapisi, Aile Danışmanlığı, Duygu Odaklı Çift Terapisi, Cinsel Terapi
Test EğitimleriBeck Depresyon, Beck Anksiyete, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, D2 Dikkat Testi, Trail Making, Saat Çizme, Cattel 2a, Cattel 3a, Gessel Gelişim Testi, Frostig Görsel Algı ve Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Kelime Söyleyiş, Peabody, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Aile Değerlendirme Ölçeği(ADÖ) Obsesif Kompülsif Belirti Ölçeği(Yale Brown), Yakın İlişkilerde Yaşantılar Envanteri(Yiye)
Hizmet BölgeleriPendik Psikolog, Nişantaşı PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Psikolog Eylem Atlas Kimdir?

Psikolog Eylem Atlas Çorum’da doğdu. Özel Pınar kolejinde lise öğrenimini gerçekleştirmenin yanında aynı zamanda lisanslı olarak masa tenisi oynadı. Lise eğitim sürecinde rehber öğretmeni yönlendirmesi ile psikolojiye olan ilgisini fark etti. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Psikolog Eylem Atlas Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında birçok özel ve kamu kurumlarında(Belediye, danışmanlık merkezi, çocuk esirgeme kurumu) teorik bilgilerini deneyimlemek amacıyla gönüllü stajlarını gerçekleştirdi. Klinik görüşme dersi kapsamındaki zorunlu stajını Maltepe Devlet Hastanesinde yaptı. Lisans öğrenimi devam ederken kendisini geliştirmek adına Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece’den oyun terapisi eğitimi aldı ve Fundem Ece süpervizörlüğünde danışan gördü. Aynı zamanda yetişkin testleri, çocuk gelişim testleri, nörolojik testler eğitimlerini tamamladı.

Lisans eğitimini tamamlayan Eylem Atlas, özel bir anaokulunda okul psikologluğu ve yöneticiliği yaptı. Aynı zamanda Maltepe Üniversitesi’nde 450 saatlik Aile Danışmanlığı programını ve İlişki Terapileri Enstitüsü(Prof. Dr. Cebrail Kısa) tarafından verilen Duygu Odaklı Evlilik ve Çift Terapisi, Sistemik/Bilişsel Davranışçı Cinsel Terapi eğitimini başarıyla tamamladı.

Şuanda İstanbul Aydın Üniversitesinde klinik psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir. Aynı zamanda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi Pendik şubesinde Çocuk, Ergen, Yetişkin, Çift ve Ailelere psikoterapi hizmeti vermekte ve aynı şubenin koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Eğitim ve Sertifikalar

Evlilik ve Çift Terapisi Uygulayıcı Sertifikası(100 saat) İlişki Terapileri Enstitüsü(Prof. Dr. Cebrail Kısa)

Cinsel Terapi Uygulayıcı Sertifikası(100 saat) İlişki Terapileri Enstitüsü(Prof. Dr. Cebrail Kısa)

Boşanma Terapisi Uygulayıcı Sertifikası(20 saat) İlişki Terapileri Enstitüsü(Prof. Dr. Cebrail Kısa)

Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikası- DDM Akademi (Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Erdem)

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı(450 saat) Maltepe Üniversitesi

MMPI, Yetişkin Testleri, Çocuk Gelişim Testleri ve Nörolojik Testler Uygulayıcı Eğitim Sertifikası-Kim Psikoloji

Çocuklarla Görüşme ve Çalışma Eğitimi Semineri- Uzm. Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu/TPÖÇG

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.