Uzman Klinik Psikolog Ayşenur Altıntaş
UnvanıUzman Klinik Psikolog 
Uzmanlık AlanlarıÇocuk ve Ergen Terapisi
Terapi EğitimleriOyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi
Test EğitimleriWechsler Çocuklar için Zeka Testi (WISC-IV), Moxo d-CPT Dikkat Performans Testi, Denver II Gelişimsel Tarama Envanteri, Peabody Resim-Kelime Testi, D2 Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, R.B Catell 2A-3A Zeka Testi, Metropolitan Okul Öncesi Olgunluk Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Porteus Labirentleri Testi, Frankfurter Dikkat Testi, BEİER
Cümle Tamamlama Testi, Goodenough-Harris Bir İnsan Çiz Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler
Hizmet BölgeleriPendik PsikologKadıköy PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Ayşenur Altıntaş kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Ayşenur Altıntaş, İstanbul Sarıyer’de doğmuştur. Lise eğitim sürecinde psikoloji kitaplarına olan ilgisiyle bu alanda eğitim almaya karar vermiştir. İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji lisansını sürdürdüğü süreçte anaokullarında stajyerlik yapmıştır. Lisans eğitiminin ardından çocuk ve ergen gruplarla alandaki deneyimlerine devam etmiş ve ebeveyn danışmanlığı yapmıştır. Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Kadıköy ve Pendik şubelerinde çocuk ve ergen danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca anaokulu psikoloğu olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir.

Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi

Uzman Klinik Psikolog Ayşenur Altıntaş, İstanbul Üniversitesi Psikoloji lisansının ardından Maltepe Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Programı’nı kazanmıştır. Yüksek lisans sürecinde zorunlu uzmanlık stajlarını Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tamamlamıştır. ‘’Lise Öğrencilerinde Problemli İnternet Kullanımının Duygusal Zeka ve Yaşam Doyumu Açısından İncelenmesi’’ başlıklı yüksek lisans tez çalışmasıyla uzmanlık ünvanını almıştır.

İş Deneyimleri

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi boyunca çeşitli merkezlerde staj yaparak alana dair çalışmalar yürütmüştür. Çalışma hayatına özel merkezlerde özel gereksinimi olan çocuk ve ergenlerle ve aileleriyle seanslar yürüterek devam etmiştir. Ebeveynlere yönelik seminerler düzenlemiş ve çocuk ve ergenlerin gelişim takibine yönelik ebeveynlere psikoeğitim desteği sağlamıştır. Dünya Danışmanlık Merkezi’nin Kadıköy, Pendik ve Nişantaşı şubelerinde çocuk ve ergenlerle oyun terapisi alanında yürüttüğü çalışmalarına Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece’nin süpervizörlüğünde devam etmektedir.

Eğitim ve Sertifika Bilgileri

  • Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı Eğitimi
  • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Poem Psikoloji
  • Moxo d-CPT Dikkat Performans Testi, Moxo Türkiye
  • Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-IV), Türk Psikologlar Derneği
  • Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Türk Psikologlar Derneği
  • Kognitif Terapi, CBTİSTANBUL
  • Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi
  • 2022- Deneyimsel Oyun Terapisi- Psikoloji İstanbul
  • 2022- Emdr Çocuk ve Ergen 1. Düzey Eğitimi- Fide Danışmanlık Merkezi
  • 2022- Emdr Avrupa Akredite 1. Düzey Eğitimi- Enstitü Ay

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.