UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıYetişkin, Çift, Cinsel Terapi
Terapi EğitimleriBilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Şema Terapi, Cinsel Terapi
Hizmet BölgeleriKadıköy PsikologNişantaşı Psikolog Online Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog İrem Yüksel Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog İrem Yüksel, Samsun’da doğmuş olup, göçmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Lise döneminden itibaren analitik ve edebi düşünce sistemini birleştirerek, farklı alanlara karşı olan merakının pekiştirildiği bir ortamda yetişmiştir. Üniversite yıllarında katıldığı birçok çalışma, seminer ve sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra Dr Erol Özçelik ile beraber Eye Tracking Pc programı ile algıda seçiciliğin göz hareketleri ile gözlemlenip değerlendirildiği çalışmada grubunda görev almıştır. Eğitim dili İngilizce olan üniversite eğitimini onur derecesiyle bitirmiş olup farklı alanlarda çalışma eğitim ve staj programlarına katılarak çeşitli tecrübeler edinmiştir. Lisans sürecinin ardından hayalini kurduğu Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını onur derecesiyle bitirerek “Uzman Klinik Psikolog” unvanını almış olup farklı alanlardaki eğitimlerine devam etmektedir.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’ndeki değerli meslektaşlarıyla birlikte terapi desteği sağlamaya devam ederken Caddebostan ve Nişantaşı şubelerinde aktif olarak destek vermektedir.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Uzman Klinik Psikolog İrem Yüksel, Ankara Çankaya Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü burslu okumaya hak kazanmış onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde Şizofreni Dernekleri Federasyonu Mavi At Kafe, Fulya Teras Özel Psikiyatri Kliniği ve anlaşmalı LAPE Fransız Hastanesi, Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ve JW Marriott Otel Endüstri Örgüt Psikolojisi Alanı gibi birçok kurumda hizmet verip staj yapmıştır. İstanbul Gedik Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı “Borderline Kişilik Bozukluğu ve Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tanısı Almış Kadın Hastaların, Otobiyografik Bellek İşlevleri Açısından İncelenmesi” konulu çalışmasıyla birlikte onur derecesiyle bitirip , “Uzman Klinik Psikolog” unvanını almıştır.

İş Deneyimleri

EMDR, Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Cinsel Terapi uygulayıcı eğitimlerini ve süpervizyonlarını almıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince online olarak terapi desteği vermiş ve aynı zamanda LAPE anlaşmalı olan özel bir psikiyatri kliniğinde psikolog olarak çalışmıştır. Eğitim ve çalışmalarını süpervizyonlar ile destekleyerek devam etmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

LÖSEV gönüllüsü ( eğitim verme, oyuncak paketmele ve satış stand sorumlusu)

TOG gönüllüsü

TEMA Vakfı gönüllüsü

Greenpeace gönüllüsü
Gönüllü
Kartal Kadınlar Dayanışma Merkezi projesi – Kartal Belediyesi – Gönüllü Psikolog

Ayrıca pandemi süresince online bir destek hattı üzerinden ve belediyeye bağlı kurumlardan gönüllü psikolojik destek sunmuştur.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.