UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin, Cinsel Terapi
Terapi EğitimleriPsikodinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Cinsel Terapi, Attentioner DEHB Terapisi
Test EğitimleriÇocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi (Bir İnsan Çiz, Bir Aile Çiz, Bir Ev Çiz), MMPI, Nöropsikolojik Test Bataryası, Moxo Dikkat Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi
Hizmet BölgeleriPendik PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Sueda Tarım Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Sueda Tarım, ortaokul döneminden beri hayali ve hedefi olan Psikoloji bölümünde lisans eğitimine başlamıştır. Bu süre zarfında hastane ve özel eğitim merkezlerinde stajlarını gerçekleştirmiştir. Lisans sürecinin ardından Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını onur derecesi ile tamamlamıştır. Mezuniyeti sonrasında, süpervizyon eşliğinde online bir formatta danışan görmüştür. Bunun yanı sıra özel eğitim merkezi ve ruhsal bakım merkezlerinde de çalışma hayatına devam etmiştir. İş ile eğitim sürecini eş zamanlı olarak sürdürmüş olup test ve psikoterapi eğitimlerini de tamamlamıştır. Uzun bir süredir psikodinamik ekol ile kendi danışan sürecinden geçen Sueda Tarım, şu anda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezindeki değerli meslektaşları ile birlikte aktif olarak yüzyüze ve online psikoterapi desteği vermekte olup aynı zamanda da Pendik şubesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir. 

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Psikoloji bölümünü Işık Üniversitesinde yarı burslu olarak okumaya hak kazanmış olup başarı ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi sürecinde Çapa Hastanesinde Prof. Dr. Öget Öktem Tanör ile birlikte ilk stajını gerçekleştirmiş olup ikinci stajını ise bir özel eğitim merkezinde gerçekleştirmiştir. Lisans sürecinin ardından İstanbul Aydın Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını ‘’Annelerin Borderline Kişilik Örüntüleri ile Çocuklarının Reddedilme Duyarlılığı, Öfke ve Saldırganlıklarının İncelenmesi’’ konulu çalışması ile tamamlamıştır. Yüksek lisansını onur derecesi ile bitiren Sueda Tarım, mezuniyetinin akabinde ‘’Uzman Klinik Psikolog’’ unvanı almaya hak kazanmıştır. 

İş Deneyimleri

Tecrübelerinden ilkini bir özel eğitim merkezinde çocuk ve ergenler ile gerçekleştirmiştir. Sonrasında bir ruhsal bakım merkezinde şizofren ve bipolar hastalar ile birlikte çalışmıştır. Ardından, almış olduğu süpervizyon ile online psikoterapi desteği vermiştir. Şu an ise Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezinde yüzyüze ve online psikoterapi desteği verirken aynı zamanda da Pendik şubesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Yayımlanmış Makaleler

Farajı, H., & Tarım, S. (2022). A literature review on borderline personality patterns of mothers and their children’s sensitivity to rejection, anger, and aggression. Advances in Women’s Studies, 4(2), 36-44.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Yahşihan Belediyesi – Barınak ve Besleme Gönüllüsü

KAÇUV Gönüllüsü

TEMA VAKFI Gönüllüsü

Ahtapot Gönüllüleri Derneği

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.