UnvanıUzman Klinik Psikolog/Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin, Çift Terapisi
Terapi EğitimleriDinamik Bütüncül Psikoterapi, Çocuk merkezli Oyun Terapisi, Aile Danışmanlığı, Kişilerarası Danışmanlık
Test EğitimleriCAT Çocuklarda Tematik Algı Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Catell 2A Zeka Testi, Catell 3A Zeka Testi, Porteus Labirentleri Testi, Good Enough Harris Testi, Gessell Gelişim Figürleri Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, D2 Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Frankfurter Dikkat Testi
Hizmet BölgeleriKadıköy PsikologPendik PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Sümeyra Şeker Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Sümeyra Şeker 1991 yılında istanbul’da doğdu. Lise döneminde felsefe dersleriyle birlikte insan düşünce ve davranışlarına yönelik oluşan merakı, psikoloji bilimine kanalize oldu. Üniversite döneminde, akademik hayatının yanı sıra Gençlerden Gençlere Yaşam Becerileri Projesinde yer aldı ve Çocuk Koruma Seminerleri Kursuna katıldı. Bu projeler ve kurslar kapsamında 1.Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi Gençlik Çalıştayında aktif olarak görev aldı. Üniversite döneminde projelerin dışında Gelişim, Travma, Psikoterapi alanlarında kongrelere katılmış olup, 20. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde Günlük Hayatta Duygu Düzenleme Çalıştayında görev aldı. Yüksek lisans ile uzmanlığını almasının ardından eğitimle beraber çeşitli konularda çocuk psikolojisi üzerine seminerler verdi.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Uzman Klinik Psikolog Sümeyra Şeker, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji (%100 İngilizce) bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli anaokulu ve kolejlerin okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde okul psikoloğu olarak görev aldı. İstanbul Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında ”Ruhsal Hastalıklarda İçselleştirilmiş Damgalanma ve Benlik Saygısı” üzerine sistematik derleme çalışmasıyla yüksek lisansını tamamlayarak ”Uzman Klinik Psikolog” ünvanını aldı.

İş Deneyimleri

Aldığı eğitimler doğrultusunda yetişkinlerle Dinamik Bütüncül yönelimli bireysel terapi yapmakta olup, çocuk ve ergenlere; Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapi ekolü ile çalışmaktadır.

Çift terapilerinde ise yüksek lisans döneminde Prof. Dr. Turan Akbaş’tan almış olduğu çift terapisini uygulamaktadır. Almış olduğu eğitim çalışmalarını süpervizyon ile destekledi.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Pendik, Caddebostan ve Nişantaşı şubelerinde danışan görmeye devam etmektedir.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.