Berna Kaçar
UnvanıUzman Klinik Psikolog 
Uzmanlık AlanlarıYetişkin ve Ergen Terapisi
Terapi EğitimleriBilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Aile Danışmanlığı
Test EğitimleriBeck Depresyon Envanteri, Beck Anksiyete Ölçeği, Beck Umutsuzluk Ölçeği, BEİER Cümle Tamamlama Testi, SCL-90 Psikolojik Belirti Tarama Testi, Kısa Semptom Envanteri Sınav Kaygısı Ölçeği, Good Enough-Harris (İnsan Resmi Çizme Testi), Frostig Görsel Algı ve Dikkat Testi, Benton Görsel Algı ve İdrak Testi, Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
Hizmet BölgeleriPendik PsikologKadıköy PsikologNişantaşı PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Berna Kaçar kimdir?

Psikolog Berna Kacar, Manisa’da doğmuştur. Lise döneminde izlediği film ve okuduğu kitaplar doğrultusunda ilgisini psikoloji alanına yönlendirmiştir. Anadolu öğretmen lisesinde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Medipol Üniversitesini psikoloji bölümünü (%50 burslu olarak) kazanmış ve Onur derecesi ile mezun olmuştur. Üniversite döneminde aldığı eğitim ve seminerler ile kendi gelişimine katkılar sağlamıştır. Aynı zamanda kanser ve otizm tanısı almış çocuklarla yürütülen sosyal sorumluluk projelerine katılmıştır. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Aile Danışmanlığı unvanını almış ve İstanbul Gedik Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans sürecinde Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi ve çeşitli test eğitimlerini alarak çalışma hayatına adım atmış ve şu anda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Kadıköy, Pendik ve Nişantaşı şubelerinde ergen ve yetişkin danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi

Psikolog Berna Kacar, İstanbul Medipol Üniversitesindeki lisans eğitimi sırasında, çeşitli danışmanlık merkezlerinde stajını yapmıştır. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde de zorunlu stajını yapmış ve hasta gözlemlerinde bulunma fırsatı yakalamıştır. MMPI test uygulama, raporlama, hasta takip gibi çalışmalar yapmıştır. Onur derecesi ile lisans eğitimini tamamlamıştır.

İstanbul Gedik Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında ”Stres, Emosyone yeme ve Yaşam Doyumu arasındaki ilişki” üzerine yaptığı derleme çalışmasıyla yüksek lisansını tamamlayarak ”Uzman Klinik Psikolog” ünvanını almış ve başarılı bir şekilde üniversite hayatını tamamlamıştır.

İş Deneyimleri

  Yüksek Lisans sürecinde terapi sürecine başlangıç yapabilmek ve düşük gelirli kişilerin de terapiye ulaşabilmesi adına internet üzerinden online psikologluk hizmetine başlamıştır. Eğitiminin son döneminde bir sağlıklı yaşam merkezinde yarı zamanlı olarak danışan görmeye başlamıştır. Şu anda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Kadıköy, Pendik ve Nişantaşı şubelerinde ergen ve yetişkin danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Eğitim hayatı boyunca sosyal bir öğrenci olan Berna Kacar, farklı kurumlarda sosyal sorumluluk kapsamında çeşitli gönüllülük projelerine katılmıştır. Bu projelerden bazıları şunlardır; Kanserli çocuklar ve aileleriyle gerçekleştirilen Medipol Mega Hastanesinin Onkoloji bölümünde moral, motivasyon, destek ve sosyalleşme hedefiyle çalışmalar gerçekleştirmiştir. Kent Üniversitesi’nde psikoloji ve diyetetik bölümü öğrencilerine bir

 psikolog, bir diyetisyen ve bir ergoterapist olarak “Yeme Bozuklukları” konulu eğitim ve sunum gerçekleştirmiştir. Otizmli çocuklarla sosyal becerilerini arttırmaya yönelik yapılan bir çalışmada sosyal hayata daha kolay adapte olabilmeleri ve uyum sağlayabilmeleri için destekleyici faaliyetler gerçekleştirmiştir. Herkesin psikoterapiye ulaşabilmesi adına düşük ücretli psikoterapi hizmeti vermiştir.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.