Mine Şenkal
UnvanıUzman Psikolog 
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin
Terapi EğitimleriBilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapi, Çözüm Odaklı Terapi
Test EğitimleriAGTE (Ankara Gelişim Envanteri), Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Cattell 2a – 3a Testi,  Gessel Gelişim Testi, Louisa Duss Hikaye Tamamlama Testi, Peabody Resimli Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Burdon Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Bir Çocuk/Aile/Hayvan Çiz, MMPI, SCL-90, Standardize Mini Mental Test.
Hizmet BölgeleriPendik PsikologKadıköy PsikologNişantaşı PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Psikolog Mine Şenkal Kimdir?

Uzman Psikolog Mine Şenkal 2017 yılında İstanbul Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi boyunca çeşitli birimlerde stajlar yaparak deneyim kazanma imkanı bulmuştur. Fakülteden mezun olduktan sonra 2018 yılında Lösemili Çocuklar Vakfında çocuklarla gönüllü çalışmalar yaptı. Marmara Üniversitesi Aile danışmanlığı eğitimini Teorik – Bireysel ve Grup Supervizyonu aşamalarından oluşan Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca uluslararası birçok eğitim, kongre ve workshoplara katılmıştır. İstanbul Doğuş Üniversitesi Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Alanında uzman birçok kişiden psikoterapi eğitimlerini almıştır. Bilişsel ve Davranışçı Terapi (temel ve beceri eğitimleri ve süperviziyonu) tamamlamıştır. Çözüm Odaklı Terapi, Aile Terapisi, Şema Terapi ekollerini ekletik bakış açısıyla uygulamaktadır.

Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi

Uzman Psikolog Mine Şenkal, İstanbul Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü (%100 İngilizce) olarak lisansını tamamladı.

Öğrenciliği sırasında Türk Psikologlar Derneği’nde gönüllü olarak çalışmalar yaptı.

Sonrasında Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini uygulama ve süpervizyon eşliğinde tamamladı.

Lisans sürecinin ardından İstanbul Doğuş Üniversitesi Psikoloji yüksek lisans programını       “ Ergenlerde Dijital Oyun Bağımlılığının Sosyal Kaygı Üzerine İlişkisi” bitirme projesiyle tamamladı.

İş Deneyimleri

Özel bir rehabilitasyon merkezinde kurum müdürü – psikolog olarak görev aldı.

Sonrasında, anaokulu ve kreşlerde görev aldı.

Devam eden süre içerisinde danışanlarına online ve yüz yüze danışan görmeye devam etti.

Çalışma hayatına ise Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Caddebostan/Pendik/Nişantaşı şubelerinde danışan görmeye devam etmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

  • Türk Psikologlar Derneği
  • TEGV Gönüllüsü
  • Lösev Gönüllüsü

Eğitim ve Sertifikalar

  • Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi – Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği ( Hakan Türkçapar)
  •  Çocuk – Ergen Şema Terapi Eğitimi – Psikonet ( Christof Loose – Alp Karaosmanoğlu)
  • Çoocuk Merkezli Oyun Terapi – (Reyhana Seedat)
  • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – APAMER ( Nevin Dölek)
  •  Çocuk Gelişim Testleri ve Nörolojik Testler Uygulayıcı Eğitim Sertifikası – Psikoterap – İST Danışmanlık Merkezi (Funda Egeli Bora)
  • Mindfulness Temelli Terapi – Türk Psikologlar Derneği

Çalışma Alanları

Depresyon, stres, kaygı bozuklukları (ayrılık anksiyetesi, okul korkusu, panik atak, sağlık kaygısı, sosyal fobi vb.) ilişkisel zorluklar, evlilik/ilişki terapisi, çift ilişkisinde iletişim sorunları, aldatma ve güven sorunları, ebeveynlik konuları, ortak ebeveynlik, aile içi iletişim, ailesel çatışmalar, adaptasyon süreçlerinde yaşanılan zorluklar.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.