Pendik Psikolog Randevu

Pendik psikolog randevu talebi için doğru psikoloji merkezine ve psikolog kadrosuna ulaştınız… Merkezimizde hizmet sunan psikolog, uzman psikolog ve uzman klinik psikologlar tüm ihtiyaçlarınızı karşılarken disiplinler arası bir yaklaşımla çalışıyor…

Pendik İlçesi ve Psikolojik Desteğin Önemi

Pendik Analadolu yakasında bulunan, Marmara Denizi’ne yakın ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na ev sahipliği yapan, yoğun nüfuslu bir ilçemiz. Nüfusunun son sayımdan bu yana 700.000’i aştığı düşünülüyor.

İşte İstanbul gibi tüm metropollerde bu coğrafi, toplumsal ve kültürel dönüşümler beraberinde bazı zorlukları getiriyor. İnsan sayısına ve artan şehirleşmeye bağlı olarak Pendik gibi bölgelerde yaşayan insanların yaşantıları daha karmaşık ve yorucu hale geliyor.

Neden Terapi Desteği?

Her zaman gözlemlediğimiz gibi doğal yaşam bölgelerinden uzaklaşan ve iş, ev, aile, çocuk, sosyal çevre gibi farklı ilişki ağlarını yöneten bireyler bazen yorgunluk ve tükenmişlik yaşayabilmektedir.

Bu tükenmişlik duygusu, bireyin içinde yaşadığı ortam ve şartlara bağlı olarak yalnızlık, depresyon ve panik bozukluk olarak dışa vurulmaktadır.

İşte negatif belirtilerle mücadele etmekte çalışan bireylerin harekete geçip bir uzman psikolog yardımına başvurması ve psikolojik destek alması bu ilişki ve süreçlerin daha kolay yönetilmesini sağlayacaktır.

Terapi için bizi aramış olan bireyler, bu konudaki çekincelerini büyük ölçüde aşıp kendi ruh sağlığına yatırım yapmak isteyen bireyler oluyor. Ancak sitemizi ziyaret eden ziyaretçilere toplumsal önyargılara rağmen psikolog desteği almanın neden ayıp olmadığına dair yazımızı ve diğer makalelerimizi sunuyoruz…

Psikolog desteğine duyulan ihtiyaç COVİD dönemiyle birlikte artışa geçti. İnsanlar daha önce şehir hayatındaki yoğunluklarından ötürü çok ihtiyaç duyulan psikolojik danışmanlıktan kaçınırken tüm insanlığı ilgilendiren bu süreçte bu ihtiyaç daha bariz hale geldi. Siz de zorlandığınız konularda psikolojik danışmanlığa gereksinim duyuyorsanız ihmal etmeden bir psikoloğa başvurmanızı tavsiye ediyoruz. İçinde bulunduğunuz sıkıntılar için ne kadar çabuk destek isterseniz sorunların çözümü o kadar kolay olacaktır.

Neden Pendik Psikolog Randevu Talebi İçin Biz?

Pendik psikolog veya pendik psikolog randevusu için bir arama yaparak bu yazıyı gördüyseniz doğru merkeze ulaştığınızı söyleyebiliriz. Pendik Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi, Okan Üniversitesi’nde burslu olarak çift anadal yapıp başarı bursuyla Sağlık Yönetimi bölümünü de tamamlayan Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece tarafından kuruldu. 2015 yılında Marmara Üniversitesi’nden pedagojik formasyon da alan Ece’nin alanda şu çalışmaları bulunuyor:

 • Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nda (TCYOV) sabıkalı çocukları rehabilite etme çalışmaları.
 • Aura Psikoterapi Merkezi & Otizm Derneği Farklı gelişen (otizm, down sendromu, hiperaktivite, şizoid) çocuklarla yürütülen çalışmalar.
 • Beyoğlu Belediyesi’nin “Farklı Olanla Yaşamak” projesi
 • Özel Alp Ata Bakım Merkezi’nde şizofreni, şizoid, mental retardasyon hastalarıyla yürütülen çalışmalar
 • Yedikule Durp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı’nda vaka görüşmelerine gözlemci olarak katılım ve poliklinikteki hastaların süreçlerini psikiyatri uzmanıyla birlikte inceleme.
 • 2 sene boyunca Pendik Şifa Hastanesi’nde klinik psikolog olarak hizmet sunma.
 • Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi’nde  AMATEM ve K1 servislerinde görev alma.
 • Varoluşçuluk ve Logoterapi & Cinsel Terapi Eğitimi’ni & Çözüm Odaklı Terapi & BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi & Şema Terapi eğitimleri (süpervize edilmiş ve bu eğitimler doğrultusunda terapilerini yürütmektedir)
 • Cinsel terapi, varoluşçuluk ve logoterapi, çocuk-ergen-çift-aile için Çözüm Odaklı terapi, Yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT)-Şema Terapi uygulamaktadır.
 • Ayrıca uzun yıllar anaokullarına “psikolog” olarak destek sağlama.
 • 2016 yılı itibariyle Okan Üniversitesi Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji master programını tamamlamış ve yetişkin, ergen, çocuk psikolojisi üzerine araştırma ve uygulama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.
 • 2019 yılından itibaren doktora çalışmalarını yürütmektedir.

Dilerseniz diğer yetkin uzmanlarımızı ve çalışmalar yaptıkları alanları da inceleyebilirsiniz. Pendik psikolog randevu talebinizle ulaşacağınız merkezimiz Pendik Marina’ya çok yakın, Marmara Çay Bahçesi’nin hemen karşısında.