Uzman Klinik Psikolog Ahsen Kurt
UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen ve Yetişkin Terapisi
Terapi EğitimleriPsikodinamik Terapi, Şema Terapi ve Oyun Terapisi
Test EğitimleriBender – Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Alexander Peabody Resim Kelime Testi, Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Good Enough-Harris (İnsan Resmi Çizme Testi), Gessell Gelişim Testi, OKHT (Okula Hazırlık Testi), Porteus Labirentleri, D2 Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi

Uzman Klinik Psikolog Ahsen Kurt Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Ahsen Kurt, Samsun’da doğdu. Lise döneminden itibaren psikolojiye ve edebiyata merak duyan Ahsen Kurt, üniversite yıllarında Bülent Somay’ın “Psikanaliz ve Edebiyat” üzerine ve Prof. Dr. Kemal Sayar’ın “Modern İnsanın Mutluluk Arayışı” üzerine yapılan çalışma gruplarına katıldı. Üniversite yıllarında katıldığı bir çok çalışma ve seminerden sonra dinamik terapi eğitimi almaya karar verdi. Prof. Dr. Doğan Şahin’den 2 yıl süresince psikodinamik psikoterapi eğitimi aldı. Süpervizyon sürecine hala devam etmektedir. Psikodinamik psikoterapi ve şema terapi ekollerini kullanmaktadır.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Uzman Klinik Psikolog Ahsen Kurt, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü burslu okumaya hak kazandı ve lisansını erken bitirerek onur derecesiyle mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde İstanbul Bilgi Üniversitesi psikolojik danışmanlık biriminde, anaokulunda ve rehabilitasyon merkezi gibi bir çok kurumda staj yaptı. İstanbul Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda “Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Hastalarda Aktarım Odaklı Terapi, Zihinselleştirme Temelli Terapi, Diyalektik Davranışçı Terapi ve Şema Terapinin Etkililiğin İncelenmesi” konulu çalışmasıyla yüksek lisansını tamamlayarak “Uzman Klinik Psikolog” unvanını aldı.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’ndeki değerli meslektaşlarıyla birlikte terapi desteği sağlamaya devam ederken Pendik, Kadıköy ve Nişantaşı şubelerinde aktif olarak destek vermektedir.

İş Deneyimleri

Yüksek lisansını yaparken, şema terapi ve psikodinamik terapi eğitimi aldı. Özel bir kurumda, anaokulu psikoloğu olarak çalıştı. Aynı zamanda, aldığı terapi eğitimi süresince danışan gördü. Eğitim ve çalışmalarını süpervizyonlar ile destekledi.

Eğitim ve Sertifika Bilgileri

  • Prof. Dr. Doğan Şahin Kişilik, Kişilik bozuklukları & Dinamik Psikoterapi Eğitimi (teorik eğitim + süpervizyon)
  • Dr. Aziz Zorlu, Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi
  • Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı Eğitimi

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Lisans eğitimi süresince Kaçuv’da çeşitli gönüllü çalışmalara katıldı. Ayrıca pandemi süresince online bir destek hattı üzerinden gönüllü psikolojik destek sundu.