UnvanıUzman Klinik Psikolog-Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıYetişkin, Aile, Çift, Cinsel Terapi
Terapi EğitimleriBilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi Eğitimi
Test EğitimleriMinnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri(MMPI)

Uzman Klinik Psikolog Ezgi Kökkülünk kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Ezgi Kökkülünk, İstanbul’da doğdu. Lise eğitimiyle beraber insan ilişkileri ve psikoloji alanına ilgi duymasıylabu alanda var olmaya karar verdi. Psikoloji alanında yaptığı araştırmalar, okumalar bu alana daha fazla kanalize olmasında etkili oldu.

Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi

Lise eğitimini İstek Uluğbey Anadolu Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimine Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu olarak devam etti. Lisans eğitimi sırasında psikoloji alanında birçok seminer ve eğitimlere katıldı. Evlilik Öncesi Eş Seçimi, İlişkilerde Kriz Yönetimi, Evlilik İlişkilerinde Sevgi Dili, Güvenli Bağlanma, İntihar ve İntiharı önlemek, Öfke Kontrolü gibi birçok seminerde yer aldı. Bu süreçte Sosyal Psikoloji Seçme Konular: Trafik Psikolojisi dersi kapsamında ‘’Algılanan Stresin Saldırgan Sürücülük ve Sürücü Becerileri ile İlişkisi’’ proje kapsamında Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen Ulusal Psikoloji Kongresi’nden kabul aldı.

Yüksek Lisansını Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında ‘’Bireylerin Ruhsal Bozukluk Tanısı Almış Olan Kişilere Karşı Tutum ve Stigmaları’’ projesiyle onur öğrencisi olmaya hak kazanarak uzman unvanını aldı. Eğitim hayatı ve sonraki süreçte öz motivasyon, etkili iletişim gibi alanlarda kendini geliştirdi.

İş Deneyimleri

NP Beyin Hastanesi, Kızılay Tıp Merkezi gibi çeşitli kurumlarda gönüllü ve zorunlu stajlara dahil oldu.  Np Beyin Hastanesi staj sürecinde Prof. Dr. Nevzat Tarhan eşliğinde birçok vizite katılım sağlayarak gözlem ve değerlendirme yapma fırsatına sahip oldu. Mezuniyeti sonrasında online bir platformda danışmanlık vermeye başladı ve birçok danışan grubuyla sürece devam etti.

2020 yılında Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini ve 2021 yılında Dr.Kahraman Güler’den Şema Terapi eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp uygulayıcı olmaya hak kazandı. Terapinin bütüncül yaklaşımının katkılarına inanarak eklektik yaklaşımı uygulamaktadır.

Şuanda ise Dünya Danışmanlık Merkezi Pendik, Caddebostan ve Nişantaşı şubelerinde danışanlarını görmektedir.