Almina Yıldırır
Uzmanlık AlanlarıÇocuk Psikoterapisi, Yetişkin Bireysel Psikoterapi
Terapi EğitimleriÇözüm Odaklı Terapi, BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi), 1. ve 2. Düzey EMDR, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Oyun Terapisi, Çocuklarda EMDR Uygulamaları, Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Cinsel Terapide EMDR Uygulamaları, Sanat Terapisi, Psikolojik İlk Yardım Eğitimi, TSSB Eğitimi
Hizmet BölgeleriPendik PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Psikolog Sibel Almina Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Sibel Almina Yıldırır, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun oldu. Lisans dönemi boyunca birçok araştırmada araştırma asistanlığı yaptı, bölüm temsilciliği görevini üstlendi. Ayrıca Prof. Dr. Işıl Bilican’ın önderliğinde yürütülen ‘’Covid-19 Pandemisinin Evlilik İlişkileri Üzerindeki Etkileri’’ başlıklı TÜBİTAK projesinde 6 ay boyunca lisans bursiyeri olarak çalıştı. Lisans mezuniyeti sonrasında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde Kurucu Temsilcisi & Psikolog olarak 2 yıl boyunca engelli bireylerle, ailelerle ve dezavantajlı gruplarla çalıştı, gönüllülük faaliyetleri yürüttü. Çalıştığı kurumda Aile Eğitim Seminerleri ve Hizmet İçi Eğitim Seminerleri düzenleyerek, özel gereksinimli bireyleri sosyal hayata adapte etmeye yönelik çalışmalar yaptı. Özel eğitim merkezinde çalışırken eş zamanlı olarak İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başladı ve yine bu dönemde terapi eğitimleri ve süpervizyonlar alarak psikoterapi hizmeti vermeye başladı. İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansından yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir Danışmanlık merkezinde Uzman Klinik Psikolog olarak, yetişkin ve çocuklara bireysel psikoterapi hizmeti sundu. Şu anda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezinde çocuk ve yetişkinlerle çalışmakta, bireysel psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Lisans ve Yüksek Eğitimi

Uzman Klinik Psikolog Sibel Almina Yıldırır, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından alanda çalışmaya devam etmiş, İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını yüksek onur derecesi ve “Romantik İlişkilerde Romantik Kıskançlık Bağlanma Stilleri ve Flört Şiddeti” isimli bitirme projesi ile tamamlamıştır. “Klinik Psikolog” unvanını alarak mezun olmuştur.

İş Deneyimi

Lisans dönemi boyunca; Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Dünya Danışmanlık Merkezi, Minimental Gelişim Merkezi, Marmara Üniversitesi Pendik Devlet Hastanesinde gönüllü ve zorunlu stajlarını tamamlamıştır. Lisans mezuniyeti sonrasında
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Kurucu Temsilcisi& Psikolog olarak çalışmıştır. Aldığı terapi eğitimleri ve süpervizyonlar eşliğinde danışan görmüştür. Yüksek Lisans eğitimi sırasında İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Araştırmaları Merkezinde süpervizyon eşliğinde danışan görmüştür. Yüksek Lisans mezuniyeti sonrasında bir Danışmanlık Merkezinde Uzman Klinik Psikolog olarak yetişkin ve çocuklara bireysel psikoterapi hizmeti sunmuştur. Çalışma hayatına Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezinin Pendik şubesinde devam etmektedir.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.