UnvanıUzman Klinik Psikolog 
Uzmanlık AlanlarıYetişkin ve Ergen Terapisi
Terapi EğitimleriŞema Terapi, EMDR I. ve II. Düzey Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kişiler Arası Psikoterapi ve Aile Danışmanlığı Eğitimi
Test EğitimleriAGTE (Ankara Gelişim Envanteri), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Denver II Gelişim Testi, MOXO Dikkat Testi.
Hizmet BölgeleriPendik PsikologKadıköy PsikologNişantaşı Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Aslı Gönül kimdir?

Klinik Psikolog Aslı Gönül İstanbul doğumludur. Lise yıllarında psikolojiye ilgi duymaya başladı. İnsanın kendi duygu, düşünce ve davranışının altında yatan temel motivasyonu anlamasının iyileştirici gücünü fark etti. Bu doğrultuda insanların hayatına dokunabilmek için Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Programını tamamladı. 

     Yetişkin ve ergen bireylerle, özellikle şema terapi ve EMDR terapisi ile çalışmaktadır. Aynı zamanda EMDR Derneği üyesidir.

Lisans, Yüksek Lisans Eğitimi

    Klinik Psikolog Aslı Gönül, lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Rehberlik Araştırma Merkezi ve NP Beyin Hastanesi’nde staj yaptı. Aynı zamanda bu süreçte Avrasya Şizofreni Derneği’nde gönüllü psikolog olarak çalıştı. 

      Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını, ergenlerde premenstrual sendrom yaygınlığı ile yeme bozukluğu arasındaki ilişkiyi incelediği tez çalışmasıyla tamamladı. 

İş Deneyimleri

     Lisans döneminde Doğa Huzurevi, Üsküdar Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde staj yaptı. Aynı dönemde Avrasya Şizofreni Derneğinde gönüllü psikolog olarak çalışmalar yürüttü. Daha sonra bir rehabilitasyon merkezinde işitme engelli, dil ve konuşma bozukluğu yaşayan bireyler ile çalıştı. Yükse lisans yaptığı dönemde NP Beyin Hastanesinde klinik stajını tamamladı. Çeşitli psikolojik danışmalık merkezlerinde yetişkin ve ergen bireyler ile çalışmalarını sürdürdü. 

     Çalışma hayatına Dünya Danışmanlık Merkezi bünyesinde devam etmektedir.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.