Çiğdem İlyaz
ÜnvanıUzman Klinik Psikolog
Uzmanlık AlanlarıÇocuk ,Ergen , Aile ve Çift , Yetişkin Terapisi
Hizmet BölgeleriKadıköy PsikologPendik PsikologOnline Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzm. Kli. Psikolog Çiğdem İlyaz Kimdir?

10 yıldan fazla deneyimi ile aktif olarak; çocuk, ergen, bireysel yetişkin ve aile ve çift olarak danışan gören Çiğdem İLYAZ, İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Lisans programından Yüksek Onur belgesi alarak mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresinde PANDOST (Panik atak ve Dostları derneği) ve Balıklı Rum Hastanesinde staj yapmış ve alanla ilgili deneyim kazanmıştır. Yüksek Lisansını Klinik Psikoloji alanında, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde ‘Öfke ve Öfke Tarzları’ ve ‘Psikiyatrik Hastalarda Bakım Verenin Yükü’ alanlarında yaptığı araştırmalarla tamamlamıştır. Aynı dönemde Surp Pırgiç Ermeni hastanesinde Yüksek Lisans Stajını tamamlamıştır. 2018’den itibaren Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sağlık Bakanlığı projelerinde Klinik Psikolog olarak aile, çocuk, ergen ve yetişkinlere terapi uygulamıştır.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Uzm.Kli.Psikolog Çiğdem İlyaz Lisans Eğitimini İstanbul Arel Üniversitesinden Yüksek Onur Belgesi alarak mezun olmuş ve Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesinden Klinik Psikoloji alanında yaparak Klinik Psikolog unvanını alarak mezun olmuştur.

İş Deneyimi

UNFPA (Birleşmiş Milletler)-Klinik Psikolog

T.C. Sağlık Bakanlığı – Klinik Psikolog

Özel Mektebim Anaokulu-Klinik Psikolog

SGDD-ASAM – Klinik Psikolog

Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi- Stajer Klinik Psikolog

PANDOST(Panik Atak ve Dostları Derneği)- Stajer Psikolog

Balıklı Rum Hastanesi- Stajer Psikolog

Çalışma Alanları

Çocuk ,Ergen , Aile ve Çift , Yetişkin Terapisi

Terapi Eğitimleri

Şema Terapi, EMDR 1.Düzey Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi,Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi,Cinsel Terapi,Aile ve Çift Terapisi, Grup Eğitimi, Oyun Terapi,Masal Terapi,Kukla Terapi,

Test Eğitimleri

MMPI( Minnesota çok yönlü kişilik envanteri), Denver Gelişim Testi, Wısc-R Zeka Testi, Viyana Test Sistemi, Standfort Binet Zeka Testi, Agte(Ankara Gelişim Testi),Metropolitan okul olgunluğu testi, Beck Depresyon Ölçeği,

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.