UnvanıUzman Klinik Psikolog
Uzmanlık AlanlarıYetişkin Bireysel Terapi
Terapi EğitimleriYetişkin Bilişsel Davranışçı Terapi
Test EğitimleriTematik Algı Testi, WAIS, MMPI, Bender-Gestalt, Nöropsikolojik Testler Bataryası (Wechler Bellek Testi, Semantik Akıcılık ve Harf Akıcılığı Testleri, Stroop Testi, Wisconsin Kart Eşleme Testi, Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi, Benton Yüz Tanıma Testi, Benton Çizgi Yönünü Belirleme Testi, Boston Adlandırma Testi), WAIS, WISC-R, Rorschach Test, CAT, Stanford Binet, CATEL 2A, CATEL 3A, Standardize Minimental Test, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Draw A Person (Bir Adam Çiz), Alexander, Peabody Resim Kelime Testi, Lousisa Düss (Psikanalitik Hikâyeler Testi), Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Good Enough-Harris (İnsan Resmi Çizme Testi), Gessell Gelişim Testi, Porteus Labirentleri
Hizmet BölgeleriKadıköy PsikologPendik PsikologNişantaşı Psikolog

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Küçükkaraca kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Küçükkaraca, FMV Işık Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur.
Lisans eğitimine devam ederken, gönüllü olarak özel gereksinimli bireylerle çalışmıştır.
Lisans Eğitiminin ardından başladığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her yaş grubundan özel gereksinimli bireylerle ve aileleriyle çalışmıştır.
Aynı zamanda çalıştığı kurumda Aile Eğitim Seminerleri  ve hizmet içi eğitim seminerleri vererek, özel gereksinimli bireyleri sosyal hayata katma çalışmaları yapmıştır.
Ayşegül Küçükkaraca yüksek lisans eğitimini Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü çerçevesinde Uzman Psikolog Seliyha Elbeyoğlu’ndan süpervizyon dersleri alarak tamamlamıştır. Süpervizyon sürecini tamamladıktan sonra dışarıdan danışan görmeye devam etmiştir.
Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi ‘nin Kadıköy Şube Koordinatörüdür  ve Kadıköy şubesinde bireysel psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Lisans ve Yüksek Lisans

Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Küçükkaraca, FMV Işık Üniversitesi Psikoloji lisans eğitiminin ardından çalışma hayatıyla deneyimlerine devam etmiştir.
Sonrasında FMV Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yetişkin Ana bilim dalı yüksek lisans programına kabul edilmiştir.
Yüksek Lisansını “Narsistik Kişilik Bozukluğu’nda Empati Eksikliği” adlı bitirme projesiyle tamamlamıştır ve “Uzman Klinik Psikolog” ünvanı ile  mezun olmuştur.

İş Deneyimleri

Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ nde kurum psikoloğu olarak görev yapmıştır.
Yüksek Lisansıi eğitimi süresince FMV Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi ‘nde süpervizyon kapsamında danışanlarını görmüştür
Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde Klinik Gözlem staj sürecini tamamlamıştır.
Aynı süre içerisinde danışanlarına online ve yüz yüze psikoterapi sağlamaya devam etmiştir.
Çalışma hayatına ise Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nin Kadıköy/Caddebostan şubesinde devam etmektedir.

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.