UnvanıUzman Klinik Psikolog / Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıUzmanlık alanı Ergen, Yetişkin ve Aile Danışmanlığı
Terapi EğitimleriDinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Danışmanlığı
Test EğitimleriMoxo Dikkat Testi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), WISC-R, Yale Brown, Beck Depresyon ve Beck Anksiyete Envanteri, Duygudurum Bozuklukları Ölçeği, SCL-90, Barratt- Dürtüsellik Ölçeği, Hamilton Depresyon Değerlendirme Ölçeği, Çocukluk Çağı Ruhsal Travma Ölçeği,
Hizmet BölgeleriOnline

Online Psikolog Randevu Talebi

Uzman Klinik Psikolog Buse Komşu Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Buse Komşu, Tekirdağ’da doğdu. Lise öğrenimini Tekirdağ’da tamamladıktan sonra Uluslarası Saraybosna Üniversitesi’nde (Bosna Hersek) üniversite hayatına başladı. Bosna Hersek’te 2 yıl kaldıktan sonra Üsküdar Üniversitesi’ne yatay geçiş yaparak Türkiye’ye dönmüştür.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Psikoloji lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine devam etti. Yüksek lisansını “İntihar Davranışının Kişilik Bozukluklarına Göre İncelenmesi” konulu proje çalışması ile tamamlayarak “Klinik Psikolog” unvanını aldı.

Hem lisans hem de yüksek lisans eğitimi süresince; Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, İstanbul Np Beyin Hastanesi ve Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi gibi bir çok kurumda staj yaparak gözlem yapma imkanı buldu. Klinik psikoloji eğitimi sürecinde Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi ve Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi gibi kurumlarda  Asistan Psikolog olarak görev aldı. Yüksek lisans eğitimi yanında psikoloji alanında yetkinlik ve yeterliliğini arttıran ekol eğitimlerini alırken, süpervizyon eşliğinde danışan görmeye başlamıştır.

Sertifika ve Eğitim Bilgileri

Uzman Klinik Psikolog Buse Komşu, çalışmalarını ergen ve yetişkin bireylerle sürdürürken, Dinamik Psikoterapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımlarından yararlanmaktadır. Aynı zamanda aldığı süpervizyonlar ile eğitim ve çalışmalarını desteklemektedir.

  • Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimi – Psikiyatrist Prof. Dr. Doğan Şahin
  • Dinamik Psikoterapi İleri Düzey Eğitimi – Uzman Klinik Psikolog Hakan Kızıltan
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu
  • Aile Danışmanlığı Eğitimi – Üsküdar Üniversitesi/ Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi
  • Rorschach ve TAT yetişkin eğitimi – Rorschach ve Projektif Testler Derneği
  • Klinik Süpervizyon – Uzman Klinik Psikolog Elif Kandaz
  • Psikodinamik Terapi Ekol Süpervizyonu – Uzman Klinik Psikolog Duygu Karaer
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Ekol Süpervizyonu – Uzman Klinik Psikolog Yasemin Ozan

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.