Cinsel İstek Bozukluğu

Cinsel isteksizlik cinselliğe olan ilginin azalması, ilişki başlatmaya isteksizlik ve fantezilerin azalmasıyla ortaya çıkan bir sorundur. Bu durumlarda cinsel ilişki sıklığı azalır, partneri çekici bulmak zorlaşır, cinsel içerikli uyanlara tepki azalır ve birleşmeye olan istek ciddi ölçüde azalır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırmaya göre kadınlarda yüzde 32, erkeklerde yüzde 15 oranında gözükmektedir. Cinsel isteğin azalması, bir işlev bozukluğunun saklamak için de kendini gösterebilir.

Eğer siz de cinsel isteksizlik yaşadığınızı düşünüyorsanız destek almak için yüz yüze veya whatsapp görüntülü konuşma üzerinden ücretsiz 15 dakikalık ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Neden Biz?

Danışan, toplum ve eğitim odaklı çalışmalar yürüten multidisipliner bir merkez olan Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece tarafından kuruldu.

Danışmanlık ve psikoloji faaliyetlerimizle toplumun çekirdeğini oluşturan çocuk, genç ve yetişkin bireylere, çift ve ailelere destek sunuyoruz.

Randevu talepleriniz için bizimle WhatsApp butonları üzerinden veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

👇

Nişantaşı Şubemiz

Pendik Şubemiz

Kadıköy Şubemiz

Cinsel istek, cinsellikle ilgili olumlu deneyimler ve doğru bilgilere sahip olmaya, partnerin kişiliğine ve ilişkinin gidişatına, günlük hayatın yoğunluğuna, bedensel ve ruhsal özgüvene bağlıdır. Hormonal dengesizlik, nörotransmitter sorunları, kronik hastalıklar cinsel isteğin azalmasına sebep olabilir. Şefkat yoksunluğu ile geçen çocukluk, bunun sonucu ortaya çıkan bağlanma problemleri ve kişilik bozukluklarının yanında depresyon ve anksiyete gibi hastalıkları da cinsel isteksizliğin ortaya çıkmasında bir etken olarak kabul edebiliriz. Cinsellikle ilgili kültürel normlar, kişilerarası problemler ve çevresel faktörler de cinsel istek bozukluğuna işaret edebilir.

Nişantaşı Şubemiz

Pendik Şubemiz

Kadıköy Şubemiz

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.