Kadıköy aile terapisti

Kadıköy aile terapisti randevusu oluşturmak istiyorsanız, Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’mizin Fenerbahçe’deki şubesine başvurabilirsiniz.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi olarak bünyemizde bulunan uzman psikologlarımızla yetişkin danışmanlığı, çocuk ve ergen danışmanlığı gibi birbirinden farklı alt alanlarda terapi hizmeti sunmaktayız. Alt alanlarımızdan biri olan aile terapisinde de uzman psikologlar ile danışmanlık veriyoruz. Aile üyelerinin birbiriyle iletişim becerilerini güçlendirdiği aile terapisine, Caddebostan’da bulunan ofisimizde Kadıköy aile terapistlerimizden randevu alarak başlayabilirsiniz.

Neden Biz?

Danışan, toplum ve eğitim odaklı çalışmalar yürüten multidisipliner bir merkez olan Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Fundem Ece tarafından kuruldu.

Danışmanlık ve psikoloji faaliyetlerimizle toplumun çekirdeğini oluşturan çocuk, genç ve yetişkin bireylere, çift ve ailelere destek sunuyoruz.

Randevu talepleriniz için bizimle WhatsApp butonları üzerinden veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

👇

Nişantaşı Şubemiz

Pendik Şubemiz

Kadıköy Şubemiz

Aile Terapisi Nedir

Aile ilişkisi, sosyal bir canlı olan insanın kurduğu ilk ilişki türlerindendir. Anne-baba ve kardeşler ile başlayan ilişki, birey ilerde kendi ailesini kurmayı tercih ederse kişinin ikinci bir aile ilişkisi oluşturmasıyla devam eder. Sosyal hayatın temelinde olan aile kurumu için kalıp yargılar betimlemek kolay değildir: her ailenin kendine özgü yapısı, düzeni, kemik yargıları ve normları olabilir. Bireylerin iç içe bulunduğu her ortamda olabileceği gibi aile içerisinde de çatışmalar kaçınılmazdır. Sağlıklı aile yapısını ayıran özellik, bu sorunları çözümleyebilmekteki başarılarıdır. Ancak sağlıksız bir aile yapısında ise bu akış pürüzsüz olmaz ve sistem düzgünce işleyemez.

Ailedeki bireylerin ilişkilerinde uyumsuzluk, iletişim bozuklukları ve benzeri sorunlar, bu durumları doğuruyor olabilir. Kendi akışını oluşturamayan, problemlerin çözüme kavuşmadığını hisseden ve ev içi gerginlik durumunun sürekliliğini gören birçok aile, bunların üstesinden gelebilmek için aile terapistlerine başvururlar. Aile terapisi bu çatışmaları azaltmayı, aile üyelerinin iletişim becerilerini arttırmayı hedefler. Aile içerisindeki görev ve sorumluluklar daha net bir şekilde çizilerek ailenin bütünlüğü korunmaya yardımcı olunur.

Aile Terapisinin Amacı

Aile üyelerinin birbirine karşı empati geliştirmesi ve sorun çözme becerilerini kazanması ise aile içerisinde yaşanan çatışma ve krizlerin daha kolayca halledilmesini sağlamaktadır. Terapist, aile terapisi boyunca asla herhangi bir üyenin tarafını tutmaz. Her üyeye karşı nötr yaklaşır ve yargılama yapmaz. Böylece aile için terapi odası, objektif bir ortam olur. Farklı terapi ekolleri aile danışmanlığı sürecinde kullanılabilir. Terapi süresi, bu ekollere ya da ailenin ihtiyaçlarına ve sorunlarının çözülme sürecine göre değişmektedir. Kadıköy ve civarında da aile terapisi hizmetine yönelen birçok danışan bulunmaktadır. Kadıköy aile terapisti bulunan kurumumuzda, çift-aile ve çocuk danışmanlığı verilmektedir.

Kadıköy Aile Terapisti Hizmeti için Neden DDM?

Kadıköy aile terapisti arıyor ve aile terapi sürecinize başlamak istiyorsanız, Psikolojik danışmanlık merkezi olarak Fenerbahçe’deki huzurlu ortamımıza bekliyoruz. Uzman psikolog kadromuzu mutlaka inceleyin. Ücretsiz ön görüşme ile başladığımız aile terapisinde, güçlü eğitim geçmişine sahip Kadıköy aile terapistlerimiz hizmet vermektedirler. Aile terapisi alanında uzmanlaşmış psikologlarımız ile verdiğimiz terapi hizmeti; aile içi iletişim, evlilik ve ilişki problemleri, cinsel problemler gibi birçok alanı kapsamaktadır. Çiftlerin yanı sıra çocuklar ile iletişim de önemli bir yer tuttuğundan aile danışmanlığının yanı sıra çocuk danışmanlık hizmeti de verilebilir. Ücretsiz bir ön görüşme için bize WhatsApp butonu ile veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Nişantaşı Şubemiz

Pendik Şubemiz

Kadıköy Şubemiz

Eda CAN

  1. Understanding Family Dynamics

Sorumluluk Reddi: Söz konusu bu tür bilgiler Site’de yalnızca bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır ve doktorunuz ya da eczacınızın tavsiyelerinin yerini almaz. Bu bilgiler hiçbir koşulda bir hastalığın veya fiziksel problemin tıbbi tanısını koymak için kullanılmamaktadır site üzerinden durumunuzla ilgili endişelerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bununla birlikte her durumda doktorunuza ya da eczacınıza başvurmanız gerekir.